انتقاد از آشفته بازار مصالح ساختمانی

منبع خبر اقتصاد آنلاین

زمان مطالعه 1 دقیقه

انتقاد از آشفته بازار مصالح ساختمانی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا رضایی کوچی با انتقاد از وضعیت بازار مصالح ساختمانی در کشور، گفت: متأسفانه به دلیل نبود سیاست گذاری درست و خلاء نظارتی، قیمت مصالح ساختمانی در کشور افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: طی یک سال اخیر قیمت تمام شده محصولاتی مانند فولاد و سیمان حدود 20 درصد افزایش یافته، اما عملا شاهدیم که قیمت فروش این محصولات در بازار حدود 220 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: این آمارها نشان می دهد بخش زیادی از افزایش قیمت مصالح ساختمانی به دلیل فعالیت دلالان و سوداگران رخ داده است و عملا سود این بخش به جیب این گروه ها می رود.

رضایی کوچی تصریح کرد: در شرایط کنونی فروشندگان مصالح ساختمانی این محصولات را با قیمت دلخواه در بازار به فروش می رسانند، این افراد هر وقت که بخواهند این محصولات را صادر کرده و گاهی اوقات نیز در بورس عرضه می کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که وضعیت بازار مصالح ساختمانی نشان می دهد مکانیزم دقیق و نظام مندی برای تولید و عرضه مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد، اضافه کرد: این مسئله موجب افزایش قیمت تمام شده مسکن در سال های اخیر شده است.

برچسب ها:دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات