وزارت آموزش و پرروش 125 هزار ملک دارد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سه دستگاه شامل مراتع و آبخیزداری، منابع طبیعی و سازمان ملی زمین و مسکن 98 درصد اراضی ملی و دولتی را در اختیار دارند گفت: حدود 125 هزار فقره ملک در اختیار وزارت آموزش و پرورش است که باید به منظور صدور سند تک برگ و سند الکترونیک برای این املاک اقدامات لازم انجام شود.

زمان مطالعه 1 دقیقه

وزارت آموزش و پرروش 125 هزار ملک دارد

سیداحسان خاندوزی در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه اموال و دارایی های ملی (سادا نوین) اظهار کرد: در دولت سیزدم نه تنها در شناسایی املاک دولتی رشد کمی اتفاق افتاد بلکه استخر اطلاعات قبلی نیز به جهت تایید و مسئولیت پذیری دستگاهها شرایط بهتری را پیدا کرد.

وی افزود: استخر اطلاعات دارایی های قدیم به ما اجازه نمی داد ما املاک را کشف، پیشگیری و اطلاعات متعارض را شناسایی کنیم. به دلیل همپوشانی و تعارضات، امکان شناسایی تصرفات بجز آنچه دستگاه معرفی کرده بود وجود نداشت. اما در سامانه سادا این مشکل برطرف شده است.

وزیر اقتصاد، محور دیگر را استفاده کردن از ظرفیت های بیرون دولت دانست و گفت: با توجه به سوت زنی هایی که صورت گرفت 750 فقره املاک دولت از طریق اطلاعات مردمی شناسایی شد ودر این زمینه جوایزی نیز در نظر گرفته شده است.

خاندوزی یادآور شد: تا قبل از سال 1400 دستگاههای اجرایی 400 هزار ملک را شناسایی کرده بودند و از حدود دو سوم دارایی های خود مطلع نبودند. امروز بیش از یک میلیون املاک شناسایی شده است.

وی گفت: سه دستگاه شامل مراتع و آبخیزداری، منابع طبیعی و سازمان ملی زمین و مسکن 98 درصد اراضی ملی و دولتی ثبت شده را در اختیار دارند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به املاک در اختیار دستگاه های دولتی گفت: وزارت آموزش و پرورش 125 هزار فقره املاک در اختیار دارد که باید به منظور صدور سند تک برگ و سند الکترونیک اقدامات لازم برای این املاک انجام شود.

خاندوزی خاطرنشان کرد: در بخش مولدسازی داده های لازم وجود نداشت اما با اعمال حکمرانی دولت برای دارایی های خودش، این مدیریت صورت گرفت و امیدواریم دولت آینده نیز از این ظرفیت استفاده کند.

وزارت آموزش و پرروش 125 هزار ملک دارد

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات