سود 2.1 میلیارد تومانی وام جدید نهضت ملی مسکن

درحالی شورای عالی مسکن وام نهضت ملی مسکن را به 800 میلیون تومان افزایش داده است که سود این تسهیلات در دوره بازپرداخت 20 ساله بیش از 2.1 میلیارد تومان خواهد بود.

زمان مطالعه 2 دقیقه

سود 2.1 میلیارد تومانی وام جدید نهضت ملی مسکن

چهارشنبه هفته گذشته در هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن با افزایش سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهرها به 800 میلیون تومان موافقت شد، بر این اساس متقاضیان طرح مذکور می توانند پس از تصویب هیئت عالی بانک مرکزی و ابلاغ آن تا سقف 800 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

پیش از این دولت سیزدهم سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن را در سراسر کشور 550 میلیون تومان تعیین کرده بود. اردیبهشت ماه سال قبل شورای سابق پول و اعتبار پس از بررسی نامه شماره 24393 مورخ 17 اردیبهشت 1402 با موضوع مصوبه ششمین جلسه شورای عالی مسکن، سقف فردی تسهیلات پروژه های حمایتی مسکن موضوع ماده 4 قانون جهش تولید مسکن را معادل 550 میلیون تومان در تمامی شهرهای کشور به صورت یکسان تعیین کرد.

به گزارش تسنیم، در ابتدا اعلام شد بازپرداخت وام 550 میلیون تومانی به صورت پلکانی خواهد بود، در این صورت متقاضیان بایستی در یک دوره 20 ساله برای وام 550 میلیون تومانی 2 میلیارد و 372 میلیون و 455 هزار تومان پرداخت می کردند، از این رقم حدود یک میلیارد و 822 میلیون تومان سود تسهیلات بود.

دی ماه سال گذشته و پس از انتقادها به اقساط بالای این وام، مدیرعامل صندوق ملی مسکن از کاهش اقساط ماهانه وام نهضت ملی مسکن به 5 میلیون تومان خبر داد.

محمدرضا مهدیار اسماعیلی افزود: قرار بر این شده است که اقساط وام نهضت ملی مسکن پلکانی شود؛ در این صورت وام گیرنده در ماه ها و سال های ابتدای دوره بازپرداخت تحت فشار اقساط بالا قرار نمی گیرد، بر این اساس در دو سال ابتدایی بازپرداخت، اقساط حداکثر ماهانه 5 میلیون تومان است تا در توان متقاضیان نهضت ملی مسکن باشد. پس از دو سال نیز، اقساط به صورت پلکانی دریافت خواهد شد.

به گزارش تسنیم، همان گونه که اشاره شد در آخرین جلسه شورای عالی مسکن به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری وام 800 میلیون تومانی نهضت ملی مسکن مصوب شد. با اجرایی شدن این مصوبه اقساط وام در دوره 20 ساله و بازپرداخت ساده ماهانه حدود 12 میلیون و 350 هزار تومان خواهد بود.

کل بازپرداخت وام مذکور نیز حدود 3 میلیارد تومان خواهد بود. در پایان قسط دویست و چهلم (ماه 12 سال بیستم) متقاضی 2 میلیارد و 163 میلیون و 158 هزار تومان سود تسهیلات را پرداخت کرده است.

سود 2.1 میلیارد تومانی وام جدید نهضت ملی مسکن

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات