تکمیل 649 پروژه روبنایی و زیربنایی شهرهای جدید با 13.9 همت سرمایه

تکمیل 649 پروژه روبنایی و زیربنایی شهرهای جدید با 13.9 همت سرمایه گذاری، بخشی از عملکرد شرکت عمران شهرهای جدید در 33 ماه دولت سیزدهم است.

زمان مطالعه 4 دقیقه

تکمیل 649 پروژه روبنایی و زیربنایی شهرهای جدید با 13.9 همت سرمایه

معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در گزارشی عملکرد 33 ماهه شرکت عمران شهرهای جدید را در بخش توسعه و طراحی شهرها و شهرک ها، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی، حمل و نقل و ترافیک، مسکن حمایتی، حمایت از جوانی جمعیت، پیمان و سرمایه گذاری، توسعه فرهنگی و اجتماعی و مدیریت املاک، تشریح کرد.

اتمام 111 پروژه مطالعاتی در بخش طراحی شهرها و شهرک ها

در بخش توسعه و طراحی شهرها و شهرک ها، شرکت عمران شهرهای جدید پیشبرد 621 پروژه مطالعاتی مختلف و اتمام 111 مورد آنها را با هزینه کرد نزدیک به 1.4 همت انجام داد.

همچنین توسعه اراضی در قالب شهرهای جدید و شهرک های مسکونی دولتی به میزان 90 هزار و 197 هکتار در قالب تصویب ایجاد شهرهای جدید، الحاق اراضی به محدوده شهرها، صدور پروانه تأسیس و بهره برداری شهرک های مسکونی شامل صدور پروانه تأسیس سه شهرک، پروانه بهره برداری یک شهرک و 13 پروانه مدیریت زمین 13 شهرک مسکونی دولتی انجام شده است.

سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرک سازی ها

بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در شهرک سازی به میزان 418 هکتار از دیگر اقداماتی است که در شرکت عمران شهرهای جدید انجام شد. در این بخش در قالب تدوین و تصویب اصلاحیه دستورالعمل شهرک سازی در کشور، راه اندازی سامانه درخواست شهرک های خصوصی و ثبت بیش از 130 درخواست شهرک سازی، صدور پروانه تأسیس و بهره برداری از شهرک خصوصی و نظارت بر اجرای شهرک های کشور با صدور پروانه تأسیس یک شهری و پروانه بهره برداری سه شهرک انجام شده است.

اتمام مطالعات طرح جامع سکونتگاه های ساحلی 6 شهر جدید و یک شهرک

توسعه سکونتگاه های جدید ساحلی با رویکرد مولدسازی در سواحل جنوبی کشور از دیگر اقدامات در این بخش است. این سیاست با انجام مطالعات امکان سنجی و مکان یابی 27 سکونت گاه ساحلی و تصویب آن، اجماع سازی عمومی در کشور بین جوامع دانشگاهی، استانی، محلی، ملی و بخش خصوصی، آغاز مطالعات ساختاری- فضایی سکونتگاه های ساحلی، تهیه و طراحی مدل های حکمرانی، مدیریت و تأمین مالی، انجام مطالعات طرح جامع سکونت گاه در قالب 6 شهر جدید و یک شهرک انجام شده است.

تکمیل 649 پروژه روبنایی و زیربنایی شهرهای جدید با 13.9 همت سرمایه گذاری

در بخش تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی نیز تکمیل 649 پروژه روبنایی و زیربنایی با هزینه کرد 13.9 همت در شهرهای جدید تکمیل شد. این پروژه ها دارای کاربری های آموزشی، پژوهش و فناوری، بوستان و فضای سبز، گردشگری و تفریحی، تأسیسات شهری شامل شبکه و خطوط انتقال آب، فاضلاب، برق، گاز، مخابرات، همچنین تجهیزات شهری، تجاری-خدماتی، صنعتی-کارگاهی، بهداشتی-درمانی-امدادی، فرهنگی-هنری، مذهبی، ورزشی، اداری، انتظامی و نظامی، حمل ونقل، انبارها و معابر است.

پیگیری و اجرای 3 قطار حومه ای در شهرهای جدید

در بخش حمل و نقل و ترافیک نیز احداث مسیری قطار حومه ای برای سه شهر جدید پیگیری و دنبال شد. پروژه احداث قطار حومه ای گلشهر به شهر جدید مهستان (هشتگرد) با راه اندازی ایستگاه «ماموت» و سیستم سیگنالینگ پروژه به طول 52 کیلومتر، احداث قطار حومه ای اصفهان به شهر جدید بهارستان که این قطار در بخش عملیات زیرسازی و ابنیه فنی 97 درصد پیشرفت و در بخش روسازی و ریل گذاری 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سازه ایستگاه بهارستان نیز تکمیل شده است. همچنین احداث قطار حومه ای مشهد به شهر جدید گلبهار نیز در دولت سیزدهم پیگیری شد. این قطار حومه ای در بخش عملیات زیرسازی و ابنیه فنی 97 درصد و در بخش روزمینی و حفاری تونل 25 درصد و ایستگاه گلبهار 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

واگذاری 3010 قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در شهرهای جدید

شرکت عمران شهرهای جدید در بخش مسکن حمایتی نیز مجموعه اقداماتی را به انجام رساند که شامل تحویل 32 هزار و 24 واحد و صدور دفترچه اقساط 56 هزار و 537 واحد مسکن مهر، شروع عملیات اجرایی 148 هزار و 185 واحد مسکن حمایتی است. همچنین در بخش حمایت از جوانی جمعیت نیز تخصیص سه هزار و 10 قطعه زمین به خانوارها به منظور قانون حمایت از جوانی جمعیت و خانواده انجام شد.

جذب 21 هزار میلیارد تومان سرمایه در پروژه های مشارکتی مسکن شهرهای جدید

در بخش پیمان و سرمایه گذاری نیز جذب بیش از 21 همت از سرمایه گذاران در پروژه های مشارکتی، انعقاد 576 قرارداد غیرمسکونی به مبلغ بیش از 2.9 همت برای پیشبرد امور اختصاصی و عمومی انجام شد. اجرای 989 اقدام فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرهای جدید از دیگر فعالیت هایی است که شرکت عمران شهرهای جدید در 33 ماه خدمت دولت سیزدهم به انجام رساند.

786 هکتار اراضی شهرهای جدید تملک شد

در بخش مدیریت املاک نیز تملک 786 هکتار از اراضی شهرهای جدید، تأمین حدود هشت هزار و 330 هکتار زمین با ظرفیت بیش از 341 هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن و واگذاری بیش از یک هزار و 252 هکتار زمین برای پیشبرد امور توسعه شهری و درآمدزایی انجام شد.

تکمیل 649 پروژه روبنایی و زیربنایی شهرهای جدید با 13.9 همت سرمایه

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات