بانک مسکن پرداخت وام مسکن روستایی را پس از 4 ماه آغاز کرد

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه بانک مسکن از اسفند 1402 پرداخت تسهیلات مسکن روستایی را قطع کرد، گفت: هفته گذشته برای ازسرگیری وام با این بانک به تفاهم رسیدیم.

زمان مطالعه 2 دقیقه

بانک مسکن پرداخت وام مسکن روستایی را پس از 4 ماه آغاز کرد

غلامرضا صالحی در حاشیه برگزاری نمایشگاه آبادیران با یادآوری اینکه از سال 84 تاکنون بیش از 2 میلیون و 900 هزار واحد مسکن روستایی در سراسر کشور مقاوم سازی شده است اظهار کرد: سال گذشته تعداد سهمیه وام نوسازی مسکن روستایی از 200 هزار به 350 هزار فقره افزایش یافت اگر بتوانیم تا سال 1405 هر سال 350 هزار واحد مسکن روستایی را نوسازی کنیم تعداد واحد هایی که مقاوم سازی می شود به بالای 70 درصد افزایش می یابد.

وی افزود: در سه سال دولت سیزدهم حدود 750 هزار فقره وام مسکن روستایی مصوب و ابلاغ شد که تا امروز بالای 500 هزار نفر برای امضای قرارداد به بانک ها معرفی شده اند.

وی با یادآوری اینکه تاکنون ساخت 300 هزار واحد در سه سال اخیر به اتمام رسیده است، تصریح کرد: از بهمن سال گذشته تا امروز 285 هزار واحد برای دریافت وام معرفی شده اند که از این تعداد قرارداد 180 هزار واحد امضا شده است.

رییس بنیاد مسکن با یادآوری آغاز ساعت 551 هزار مسکن روستایی در دولت سیزدهم آغاز شده که تعداد 250 هزار واحد به اتمام رسیده است.

صالحی درباره وضعیت تسهیلات دهی بانک ها گفت: از ابتدای اسفند سال گذشته برخی بانک ها از جمله بانک مسکن و بانک ملی پرداخت تسهیلات مسکن روستایی را قطع کردند خوشبختانه هفته گذشته با بانک مسکن به تفاهم رسیدیم ضمن اینکه تسهیلات دهی بانک ملی نیز از همین هفته آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش در خصوص وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن، افزود: تا امروز ساخت 817 هزار واحد شهری و روستایی نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن آغاز شده که پیشرفت فیزیکی واحدهای روستایی بالای 60 درصد و مسکن شهری حدود 30 درصد است.

وی بیان کرد: دلیل پیشرفت پایین پروژه های نهضت ملی شهری عدم واریز به موقع آورده از سوی متقاضیان است که باعث شده به پیشرفت فیزیکی زمانبندی شده نرسیم. ضمن اینکه برخی تعاونی های مسکن نیز در این پروژه عملکرد مناسبی نداشته اند.

وی همچنین درباره تفاهمنامه ساخت 10 هزار واحد مسکونی با همکاری شهرداری تهران، گفت: در باغ آذری، شوش و خانی آباد ساخت واحدها آغاز شده که پیشرفت 2 پروژه اول حدود 30 درصد است. پروژه 2200 واحدی خانی آباد نیز 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بانک مسکن پرداخت وام مسکن روستایی را پس از 4 ماه آغاز کرد

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات