بذرپاش: مداخله دولت بازار اجاره مسکن را آرام می کند

وزیر راه و شهرسازی گفت: با ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها، دولت برای اولین بار می تواند سقف اجاره بها را تعیین کند.مداخله دولت بازار اجاره را آرام می کند.

زمان مطالعه 1 دقیقه

بذرپاش: مداخله دولت بازار اجاره مسکن را آرام می کند

مهرداد بذرپاش با اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها، اظهار کرد: بر این اساس دولت برای اولین بار دولت می تواند سقف اجاره بها تعیین کند. به عنوان مثال اگر در استانی تورم بیش از 30 درصد باشد، شورای مسکن می تواند 50 تا 100 درصد تورم نسبت به تعیین سقف اقدام کند.

وی تاکید کرد: این قانون دست دولت را برای مداخله در بازار باز می کند که در پی آن می توانیم شاهد بازاری آرام تری برای مسکن اجاره ای در سال جاری باشیم. نظام مندتر کردن مداخله گران بازار مسکن و اجاره هم در این زمینه صورت خواهد گرفت.

وی با یادآوری این که تاکنون چنین قانونی در دست نبود و در دوره کرونا فقط در یک مقطعی رشد 25 درصدی مصوب شد، افزود: البته این قانون جزئیات مفصل تر دیگری دارد که همکاران بنده جزئیات قانون را در یک نشست مطبوعاتی به طور کامل اعلام می کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش دیگر این قانون ساماندهی سکوهای مجازی برای مدیریت بازار است و بخش دیگر آن، نظام مندتر کردن مداخله گران در بازار مسکن و اجاره است که امیدواریم بتوان این کار را انجام داد.

بذرپاش: مداخله دولت بازار اجاره مسکن را آرام می کند

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات