182 هزار خانه خالی به بازار مسکن عرضه شد

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه از شناسایی 120 هزار خانه خالی در دو سال گذشته برای پرداخت مالیات خبر داد و گفت: با پیامک های وزارت راه 182 هزار خانه خالی نیز در بازار مسکن عرضه شد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

182 هزار خانه خالی به بازار مسکن عرضه شد

ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص روند شناسایی خانه های خالی و معرفی مالکان به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات، گفت: بر اساس تکلیف قانونی برای ساماندهی بازار مسکن، خانه های خالی از طریق الزام به ثبت مالکیت در سامانه ملی املاک و اسکان شناسایی شد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن تاکید کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده بیش از 120 هزار خانه خالی محرز شناسایی شد که با معرفی این واحدها به سازمان امور مالیاتی برای تمامی مالکان آنها برگه تشخیص صادر شده است و فرآیند مالیات ستانی از این واحدها آغاز خواهد شد.

نوروزی در خصوص روند شناسایی این واحدهای خالی افزود: با شناسایی اولیه از خانه های خالی 9 میلیون پیامک به مالکان واحدهای خالی شناسایی شده ارسال شد. همچنین با تلاش های وزارت راه و شهرسازی با تمام افرادی که بیش از 3 خانه در اختیار داشتند تماس گرفته شد.

وی ادامه داد: با بیش از 300 شرکت حقوقی که گزارش خانه خالی از آنها داشتیم نامه نگاری شد و تذکرات لازم به این شرکت ها داده شد. راهکارهای اتخاذ شده توسط وزارت راه و شهرسازی منجر به آن شد تا 182 هزار واحد مسکونی که در مرحله اول در سامانه املاک و اسکان خالی شناسایی شده بود به بازار مسکن در قالب اجاره و یا خرید عرضه شود.

این مسؤول تصریح کرد: اخذ مالیات توسط دولت با رویکرد تنظیم گری است نه درآمدزایی و با هدف مقابله با محتکران مسکن و افزایش عرضه واحدهای مسکونی خالی انجام می شود.

182 هزار خانه خالی به بازار مسکن عرضه شد

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات