اجاره داری متولی ندارد / قیمت مسکن به تولید وابسته نیست

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ساماندهی بازار اجاره مسکن با "سازمان اجاره داری" خبر داد و گفت: قیمت مسکن وابستگی چندانی به عرضه و تولید مسکن ندارد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

اجاره داری متولی ندارد / قیمت مسکن به تولید وابسته نیست

سیدمهدی هدایت درباره اجاره بهای مسکن اظهار کرد: شرایط هر روز برای مستاجران بدتر می شود و از مناطق شمالی به مناطق پایین تر مهاجرت می کنند. متاسفانه علیرغم آنکه جمعیت قابل توجهی از مستاجران در کلان شهرها و تهران مستقر هستند اما هیچ سازمان متولی بحث اجاره داری نیست.

وی با بیان این که سال گذشته به دولت پیشنهاد ایجاد سازمان اجاره داری حرفه ای ارائه شد، افزود: قیمت مسکن در ایران متاثر از معادلات کلان اقتصادی است و وابستگی چندانی به عرضه و تولید مسکن ندارد. بنگاه داران چندان تاثیری روی قیمت ندارند و بیشتر به برقراری روابط بین مالک و مستاجر تمرکز می کنند.

وی با تاکید بر این ک هباید در شهر تهران و کلان شهرها با حمایت دولت ها، سازمان اجاره داری حرفه ای تاسیس شود، اضافه کرد: دولت باید از شهرداری ها حمایت کرده تا واحدهایی را صرفا جهت اجاره داری تولید کنند. اما سازمانی وجود ندارد که مستاجران بتوانند برای طرح مشکلات خود به آنجا مراجعه کنند. لایحه ای با عنوان سازمان اجاره داری شهر تهران تهیه شده که با حمایت و همراهی دولت می توان در حوزه اجاره داری ساماندهی انجام داد.

هدایت همچنین از عرضه 150 هزار واحد مسکن در شهر تهران برای کمک به عرضه مسکن توسط بخش خصوصی خبر داد.

اجاره داری متولی ندارد / قیمت مسکن به تولید وابسته نیست

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات