فناوری اروپایی ساخت مسکن به زودی وارد کشور می شود

رییس بنیاد مسکن از نهایی شدن ورود فناوری های نوین ساخت مسکن به کشور خبر داد و گفت: این فناوری ها عمدتاً اروپایی است و با چینی ها مذاکره ای نداشته ایم.

زمان مطالعه 2 دقیقه

فناوری اروپایی ساخت مسکن به زودی وارد کشور می شود

غلامرضا صالحی در حاشیه تجدید میثاق با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) در فاصله کوتاهی پس از پیروزی انقلاب فرمان تأسیس بنیاد مسکن را صادر کردند. بنیاد مسکن طی 45 سال گذشته همواره در راستای تحقق آرمان های بلند امام راحل گام برداشته و توفیقات خوبی را در این مدت داشته ایم.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن از ابتدای تشکیل همان روحیه انقلابی خود را حفظ کرده و امروز نیز همکاران بنیاد همزمان با فرمان تاریخی امام با حضور در مرقد امام خمینی با آرمان های ایشان تجدید میثاق کردند.

رییس بنیاد مسکن با تاکید بر این که امسال مهم ترین اولویت بنیاد تامین مسکن محرومان در شهرها و روستاهاست، گفت: علاوه بر این، امیدواریم با ماموریت های جدید در زمینه اشتغال نیز اقدامات و برنامه های خوبی را اجرا کنیم.

صالحی در ادامه از مذاکره برای ورود فناوری های جدید ساخت مسکن خبر داد و در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه مبدا این فناوری ها چه کشوری است و آیا با چینی ها مذاکره داشته اید، اضافه کرد: در این راستا اقدامات و برنامه های در دست اجراست.

وی بیان کرد: برای ورود یک سری فناوری ساخت مسکن مذاکراتی انجام شده که در مرحله نهایی قرار دارد. این فناوری ها تقریبا در لبه لبه تکنولوژی قرار دارند. پیشرفت خوبی برای نهایی شدن قراردادها حاصل شده که به زودی درباره آن اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه با چینی ها مذاکره ای برای ورود فناوری نداشته ایم، تصریح کرد: به دنبال کاهش قیمت و سرعت ساخت و ساز هستیم. در این راستا برای قطعات پیش ساخته بتنی و واحد های پیش ساخته اقداماتی انجام مذاکرات در حال نهایی شدن است.

به گفته وی، فناوری های ساخت برای ساختمان های 5 طبقه روی پیلوت است.

وی یادآور شد: فناوری هایی که در حال مذاکره برای ورود آنها به کشور هستیم عمدتاً اروپایی است.

وی همچنین بیان کرد: بنیاد مسکن طی 45 سال اخیر 5.5 میلیون واحد مسکونی را برای مردم ساخته و آن را تحویل داده است.

یکی از وظایف اصلی بنیاد مسکن بازسازی مناطق سانحه دیده است، ضمن اینکه در مناطق کپرنشین اقدامات خوبی انجام شده است.

وی افزود: در زمان حاضر در بخش مسکن حمایتی برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هیچ خانواده ای را در صف تامین مسکن نداریم و تقاضا در این بخش به صفر رسیده است.

فناوری اروپایی ساخت مسکن به زودی وارد کشور می شود

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات