سود وام نوسازی مسکن کاهش می یابد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در حال حاضر نرخ سود وام نوسازی در بخشهای حمایتی 18 درصد است که قصد داریم در قالب برنامه هفتم توسعه نرخ سود را کاهش دهیم و دست کم برای مالکانی که واحد آنها تخریب می شود مشابه مسکن روستایی تعیین کنیم.

زمان مطالعه 1 دقیقه

سود وام نوسازی مسکن کاهش می یابد

محمد آئینی، امروز در غرفه ایسنا در نمایشگاه رسانه های ایران اظهار کرد: در دولت سیزدهم بر اساس آخرین آمار تاکنون در محدوده بافت های فرسوده 226 هزار پروانه نوسازی صادر شده که این آمار دولت سیزدهم بیش از 20 درصد کل نوسازی بعد از انقلاب را شامل می شود.

وی افزود: بسته تشویقی 19 بندی شهرسازانه مربوط به نوسازی بافت های فرسوده در حدود 350 شهر به مرحله اجرا رسیده که 70 درصد محدوده مصوب بافت فرسوده را در بر می گیرد. برای 370 شهر نیز اجرای این بسته ها را پیگیری می کنیم و از ساکنان 710 شهری که دارای بافت فرسوده هستند می خواهیم از طریق سامانه پیامکی 30008612 عدم اجرای این بسته ها در شهرهای خود را به ما اعلام کنند.

آیینی با بیان اینکه موضوع بسته اداری کار را نیز به عنوان مشوق جدید نوسازی در دستور کار قرار داده ایم، گفت: بسته اداری کار در برنامه هفتم توسعه گنجانده شده که یک مجوز قانونی خیلی سریع برای تسریع در صدور پروانه شکل بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بر اساس بسته اداری کار، شهرداری ها مکلفند تا حداکثر سه ماه پروانه را در بافت های فرسوده صادر کنند. این یک قانون است و ضمانت اجرایی دارد.

وی، بسته مالی کار را از دیگر مشوق های جدید نوسازی دانست و گفت: با نگاه وزیر راه و شهرسازی به دنبال این هستیم تا سود تسهیلات بانکی در بافت فرسوده را کاهش دهیم. در حال حاضر نرخ سود وام نوسازی در بخش های حمایتی 18 درصد است و قصد داریم نرخ سود را مشابه مسکن روستایی تعیین کنیم. دست کم برای مالکانی که واحد آنها تخریب می شود نرخ سود مشابهت هایی با مسکن روستایی داشته باشد.

سود وام نوسازی مسکن کاهش می یابد

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات