عزم جدی دولت سیزدهم برای رفع موانع ساخت مسکن

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه دولت سیزدهم با علم به تمامی سختی های موجود در حوزه برنامه ریزی و ساخت مسکن آگاه است، گفت: دولتمردان برای رفع موانع موجود تلاش می کنند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

عزم جدی دولت سیزدهم برای رفع موانع ساخت مسکن

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: در این شهر 170 هکتار برای نهضت ملی مسکن و 110 هکتار از سوی فولاد سنگان خواف در راستای ایجاد صنعت شهرها اختصاص یافته که در مجموع 4 هزار و 700 واحد مسکونی احداث خواهد شد. تاکنون 4 هزار و 500 هکتار زمین در استان خراسان رضوی تأمین شده که این مقدار حدود نیمی از زمین های تأمین شده است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: بحث مسکن یک نیاز اساسی است که همه آحاد جامعه به نوعی با این موضوع دست به گریبان هستند و بین 30 تا 60 درصد از درآمد خانوارها به بخش مسکن اختصاص پیدا می کند.

مالکی با بیان اینکه دولت سیزدهم با علم به تمامی سختی های موجود در حوزه برنامه ریزی و ساخت مسکن، قدم در این راه نهاد تا با تمام قدرت این چالش بزرگ را در قالب ابرپروژه نهضت ملی مسکن رفع کند، اضافه کرد: رئیس جمهور هر 20 روز یکبار در شورای عالی مسکن شرکت و موضوعات را حتی استان به استان پیگیری می کند.

وی در تشریح حجم کاری که در دولت سیزدهم در بخش مسکن انجام شده است، اظهار داشت: برای طرح نهضت ملی مسکن تا به امروز نزدیک به 38 هزار هکتار زمین تأمین شده است.

مالکی با تاکید بر اینکه روند الحاق این اراضی به محدوده شهرها کاملاً کارشناسی شده بوده است، تصریح کرد: ک ل اراضی مکان یابی شده حدود 84 هزار هکتار بود و پس از طی مطالعات ابتدایی و کارشناسی در کارگروه های فنی به 38 هزار هکتار رسیده که این نشان دهنده این است که حتی یک متر از اراضی الحاقی بدون بررسی در کارگروه های کارشناسی تصویب نشده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در شهر خواف به اندازه محدوده فعلی شهر، زمین به شهر الحاق شده، تاکید کرد: برای این میزان زمین تقاضا از طرف مردم وجود داشت. از 118 هزار واحد تعریف شده تاکنون در استان خراسان رضوی بیش از 50 هزار واحد آن در اراضی دولتی شروع شده است. در بحث تسهیلات، تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن از 350 میلیون به 550 میلیون رسید و نرخ سود از 23 درصد به 18 درصد کاهش یافته که این کمک بزرگی به طرح خواهد کرد.

عزم جدی دولت سیزدهم برای رفع موانع ساخت مسکن

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات