وام 350 میلیون تومانی روستایی در انتظار سازمان برنامه و بودجه

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: آغاز اعطای وام 350 میلیون تومانی روستایی در انتظار تضمین های سازمان برنامه بودجه به نمایندگی از دولت است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

وام 350 میلیون تومانی روستایی در انتظار سازمان برنامه و بودجه

مجید جودی معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (8 آبان) با اشاره به اینکه وام مسکن روستایی طی دو روز آینده ابلاغ می شود، گفت: اعطای تسهیلات 350 میلیونی روستایی هیچ گونه موانعی وجود ندارد و در روز چهارشنبه (3 آبان) دولت سیزدهم قانون افزایش 350 میلیونی را تصویب کرد و طی دو روز آینده ابلاغیه آن نیز ارائه خواهد شد.

جودی در پایان خاطرنشان کرد: وام 350 میلیونی مسکن روستایی به تعداد 350 هزار فقره به روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفری با سود 5 درصدی اعطا می شود. حدود 60 هزار پرونده در راستای پرداخت وام مسکن روستایی 350 میلیونی تشکیل شده که پس از ابلاغیه رسمی از سوی دولت مراحل پرداخت آن آغاز خواهد شد.

وام 350 میلیونی روستایی در انتظار سازمان برنامه بودجه

سیدرضا حمیدی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن، پیش تر با اشاره به اینکه (10 آبان) وام 350 میلیونی مسکن روستایی ابلاغ و توسط شورای پول و اعتبار تصویب شده، گفته بود: (10 آبان) مصوبه هیئت دولت با امضای مخبر معاون اول رئیس جمهور به تمام دستگاه ها ابلاغ شد اما ابلاغیه به معنای اجرای این قانون نخواهد بود؛ قطعاً برای اجرا این روند نیازمند زمان خواهیم بود.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن در ادامه تاکید کرد: تسهیلات وام مسکن روستایی با سود 5 درصد است که مابه التفاوت 18 درصد را سازمان برنامه و بودجه باید برای پرداخت تضمین کند. طبق این مصوبه بانک مرکزی موظف به مشخص کردن بانک های عامل برای پرداخت این تسهیلات است.

وی ادامه داد: در راستای قانون جهش تولید مسکن تضمین نامه ها و هرگونه تسهیلات مسکن از سوی دولت به صندوق ملی مسکن انتقال پیدا کرد؛ منتهی سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگی از دولت باید تضمینی به صندوق ملی مسکن بدهد تا این صندوق نسبت به هر بانک سهمیه صادر کند که بانک ها بتوانند وظایف خود را آغاز کنند.

حمیدی تصریح کرد: وام 350 میلیونی مسکن روستایی به تعداد 350 هزار فقره به روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفری با سود 5 درصدی اعطا می شود. حدود 100 هزار پرونده در راستای پرداخت وام مسکن روستایی 350 میلیونی تشکیل شده که پس از تضمین های سازمان برنامه و بودجه کشور به متقاضیان اعطا خواهد شد.

به گفته مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن دوره بازپرداخت وام 350 میلیونی روستایی با سود 5 درصدی 20 ساله است.

وام 350 میلیون تومانی روستایی در انتظار سازمان برنامه و بودجه

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات