شناسایی 15 هزار خانه خالی در پرند

مدیرعامل شهر جدید پرند با اعلام اینکه در شهر جدید پرند 15 هزار واحد مسکونی خالی و 150 بنگاه غیرمجاز شناسایی شده است، از کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت واحدهای پرند بعد از راه اندازی گشت های ساماندهی مشاوران املاک خبر داد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

شناسایی 15 هزار خانه خالی در پرند

آرش صیادی در خصوص روند شناسایی خانه های خالی، ارایه آمار این واحدها به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات و همچنین شناسایی بنگاه های مشاور املاک فاقد مجوز توضیح داد: با تأکید وزیر راه و شهرسازی کمیته شناسایی خانه های خالی در شهر جدید پرند راه اندازی شد. هدف قانونگذار و این طرح های حمایتی، تولید مسکن و عرضه به بازار مسکن است تا بتوان در بازار مسکن تعدیل ایجاد کرد.

مدیرعامل شهر جدید پرند ادامه داد: با احتکار مسکن برخورد می کنیم و بر اساس قانون به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی خواهد شد.

صیادی میزان خانه های خالی در شهر جدید پرند را 15 هزار واحد مسکونی عنوان کرد و افزود: در حال راستی آزمایی این تعداد واحدهای خانه خالی هستیم که بعد از نهایی شدن به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات معرفی خواهد شد و روند مالیات ستانی از این واحدها در برنامه قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: به دارندگان واحدهای خالی در شهر جدید پرند توصیه می کنیم هرچه سریعتر واحدهای خالی را به بازار مسکن عرضه کنند تا بازار اجاره تعدیل شود. اگر این واحدها برای سال بعد خالی بماند میزان مالیاتی که از این واحدها اخذ خواهد شد به دو برابر می رسد.

مدیرعامل شهر جدید پرند گفت: گشت های کنترلی و شناسایی واحدهای مسکونی خالی با حضور مأمور مالیات خواهد بود.

وی در خصوص شناسایی دفاتر مشاوران املاک غیرمجاز در شهر جدید پرند توضیح داد: بیش از 150 بنگاه املاکی که یا مجوز نداشتند و یا غیرقانونی فعالیت می کردند شناسایی شدند که برخی از بنگاه های مشاور املاک به دستور مقام قضایی پلمب شد، برخی از این بنگاه ها نیز موانعی داشتند که برای مجوز خود اقدام کرده اند.

صیادی گفت: از زمان فعالیت گشت های شناسایی خانه های خالی در پرند به طور میانگین 20 تا 30 درصد قیمت واحدها در پرند کاهش یافت و تقریباً چندماهی است که قیمت ها تثبیت شده است.

شناسایی 15 هزار خانه خالی در پرند

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات