به روزرسانی سامانه املاک برای اجرای مالیات خانه های خالی

وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد برای مدیریت بازار مسکن و اخذ مالیات از خانه های خالی، سامانه ملی املاک و اسکان را به روزرسانی کند.

زمان مطالعه 1 دقیقه

به روزرسانی سامانه املاک برای اجرای مالیات خانه های خالی

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در راستای سیاست های کلان خود و به منظور ایجاد ابزار مناسب برای برنامه ریزی و مدیریت بازار مسکن، شناسایی خانه های خالی، اخذ مالیات از این خانه ها و همچنین ارائه خدمات سریع و آسان، بر اساس تبصره 7 ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، تکمیل و به روزرسانی سامانه ملی املاک و اسکان را در برنامه قرار داده است.

صدور برگه مالیاتی برای 63 هزار واحد مسکونی خالی

بر اساس آمار ارائه شده تعداد خوداظهاری اقامت از متوسط روزانه 5000 مورد به 25 هزار مورد افزایش یافته است. همچنین در جهت ساماندهی بازار مسکن به استناد سامانه ملی املاک و اسکان در سال 1400 نزدیک به 80 هزار واحد مسکونی خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شد. از این تعداد خانه خالی برای بیش از 63 هزار واحد برگه مالیاتی صادر شده است.

معرفی مالکان دارای 20 واحد مسکونی خالی به سازمان امور مالیاتی

معاونت مسکن و ساختمان اعلام کرده است که برای سال 1401، در فاز اول فهرست مالکانی که بیش از 20 واحد خالی داشته اند به سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شدند.

امکان ثبت رایگان قراردادهای اجاره در سامانه ملی املاک و اسکان

همچنین در حال حاضر صدور کد رهگیری در سامانه املاک و مستغلات برای قراردادهای اجاره، رایگان است و در آینده نزدیک امکان اینکه مشاوران املاک دارای مجوز بتوانند از این سامانه استفاده کنند فراهم می شود.

به روزرسانی سامانه املاک برای اجرای مالیات خانه های خالی

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات