وام 550 میلیون تومانی متقاضیان نهضت ملی در صورت مهاجرت به روستا

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: وام مسکن روستایی به 350 میلیون تومان با سود 5 درصدی افزایش یافته و وام شهری نیز 550 میلیون تومان 18 درصد مقرر شده است.

زمان مطالعه 1 دقیقه

وام 550 میلیون تومانی متقاضیان نهضت ملی در صورت مهاجرت به روستا

«هادی عباسی اصل» امروز در نشست مشترک معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ها گفت: هزینه آماده سازی زمین طبق مصوبه اجاره 99 ساله بایستی توسط متقاضی پرداخت شود.

عباسی با بیان اینکه در روستاها مهاجرت معکوس و مسکن معیشت محور دنبال می شود، افزود: واگذاری 500 هزار قطعه زمین روستایی برای امسال مصوب شده که استان ها می توانند پیشرو باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن تأکید بر ایجاد فضای اشتغال و اشتغال زایی خانوادگی در مسکن روستایی، اظهار کرد: وام مسکن روستایی به 350 میلیون تومان با سود 5 درصدی افزایش یافته و وام شهری نیز 550 میلیون تومان 18 درصد مقرر شده است که متقاضیان اگر از شهر به روستا مهاجرت معکوس کنند، می توانند بین دو وام ساخت شهری و روستایی یکی را انتخاب کنند. هر سال ساخت 200 هزار واحد روستایی در دستور کار بوده که امسال به 350 هزار واحد رسیده و در دولت مصوب شده است که این افزایش چشمگیر است.

عباسی بسیاری از متقاضیان را حائز سه شرط عنوان کرد و ادامه داد: برای متقاضیان سابقه سکونت 5 سال است که اگر این سابقه سکونت برداشته شود گره گشایی می شود چرا که هرچه نیازها در روستا تأمین شود، این روند تسریع می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تأمین زیرساخت ها در روستاها را راحت تر و سبک تر دانست و اضافه کرد: با تأمین زیرساخت در روستاها، فشار در شهرها کمتر می شود.

وی با تأکید بر اینکه برنامه ها به طور کلی استانی است، افزود: در روستاها برای واگذاری زمین در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و طرح جوانی جمعیت منعی نداریم و این امر به پیشبرد موضوع تأمین مسکن در روستاها کمک می کند.

وام 550 میلیون تومانی متقاضیان نهضت ملی در صورت مهاجرت به روستا

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات