اگر بانک ها تسهیلات ابلاغی مسکن پرداخت نکنند محدود می شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس از مصوبه مجلس برای متعهد کردن بانک ها برای پرداخت تسهیلات بخش مسکن خبر داد و گفت: قدرت تسهیلات دهی بانک هایی که سهمیه ابلاغی بخش مسکن را نپردازند محدود می شوند.

زمان مطالعه 1 دقیقه

اگر بانک ها تسهیلات ابلاغی مسکن پرداخت نکنند محدود می شوند

اقبال شاکری درباره همکاری بانک ها و تصمیم مجلس برای متعهد کردن بانک ها به پرداخت تسهیلات مسکن، گفت: با مصوبه مجلس، بانک ها مکلف هستند تا سهمیه ابلاغی را برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تخصیص دهند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: چنانچه بانکی بخشنامه بانک مرکزی را نادیده بگیرد و سهمیه تسهیلاتی خود را برای بخش مسکن پرداخت نکند، قدرت تسهیلات دهی محدود می شود. در مقابل بانک هایی که به تعهد خود برای پرداخت تسهیلات مسکن عمل کنند قدرت تسهیلات دهی شان تقویت خواهد شد.

شاکری، هدف از این کار را الزام بانک ها به پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن عنوان کرد.

وی همچنین از ایجاد مشوق های جدید برای بافت های فرسوده خبر داد و گفت: جزئیات این مشوق ها به زودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است، طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح های کلان دولت سیزدهم برای بخش مسکن است که بر اساس آن دولت مکلف است تا چهار میلیون واحد مسکونی را در مدت چهار سال دولت به مرحله اجرا برساند و تسهیلگری لازم را برای تکمیل و تحویل واحدها به متقاضیان انجام بدهد.

بر اساس تازه ترین آمار، هم اینک یک میلیون و 867 هزار و 719 واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای کشور در حال ساخت است.اگر بانک ها تسهیلات ابلاغی مسکن پرداخت نکنند محدود می شوند

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات