مالکان خانه های خالی اگر مالیات ندهند ممنوع المعامله می شوند

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: پس از صدور برگه مالیاتی برای خانه های خالی اگر ظرف مهلت 10 روز مالیات این واحدها پرداخت نشود تمام محدودیت های پیش بینی شده در قانون از جمله ممنوع المعامله شدن و توقیف اموال برای مالک واحد مورد نظر اعمال خواهد شد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

مالکان خانه های خالی اگر مالیات ندهند ممنوع المعامله می شوند

شاهین مستوفی - مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی - اظهار کرد: در صورتی که فردی خانه خود را اجاره دهد تا 150 متر در تهران و 200 متر در سایر شهرها مشمول مالیات نیست.

وی افزود: اگر مازاد بر متراژ مذکور طبق قانون مشمول مالیات باشد، مالیات اجاره محاسبه می شود. اما اگر این خانه بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان فاقد بهره بردار بوده و خالی اعلام شود، در سال اول مالیات آن 6 برابر، سال دوم 12 برابر و سال سوم 18 برابر محاسبه می شود.

مستوفی تاکید کرد: مالکان خانه های خالی، پس از اعلام مالیات توسط سازمان امور مالیاتی کشور، یک ماه فرصت پرداخت دارند. در صورت عدم پرداخت ظرف مهلت یک ماه، برگ مطالبه مالیات مربوطه صادر و برای پرداخت مالیات به آنها ابلاغ می شود.

مدیر کل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: در صورتی که مالیات مطالبه شده قطعی شود و ظرف مهلت 10 روز پس از ابلاغ برگ قطعی بدهی قطعی شده پرداخت نشود تمام محدودیت های پیش بینی شده در قانون از جمله ممنوع المعامله شدن و توقیف اموال و ... با صدور برگه اجرائیه و ابلاغ آن انجام خواهد شد.

به گفته وی اشخاص مزبور اجازه انتقال املاک یاد شده را به شخص دیگری قبل از پرداخت بدهی نخواهند داشت و اگر دفترخانه ای بدون دریافت گواهی نسبت به انتقال اقدام کند متضامنا در پرداخت مالیات مسوول خواهد بود.مالکان خانه های خالی اگر مالیات ندهند ممنوع المعامله می شوند

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات