هشدار نسبت به ویلاسازی در منطقه لرزه خیز دماوند

بیت الهی گفت: در منطقه دماوند درمحدوده وقوع این زمین لرزه، ویلاسازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء انتظار می رودتا تجدیدنظری دربارگذاری ها وساخت و سازهای این منطقه قرار گیرد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

هشدار نسبت به ویلاسازی در منطقه لرزه خیز دماوند

«علی بیت اللهی» جزئیاتی از زلزله 3.9 ریشتر امروز (شنبه، 28 مرداد) را که در ساعت 13 و 48 دقیقه در 10 کیلومتری شمال غرب دماوند به وقوع پیوست تشریح کرد.

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: زلزله امروز دماوند از رودهن حدود 10 کیلومتر و از آبعلی تهران نزدیک به هفت کیلومتر فاصله دارد و محدوده جمعیتی نسبتاً بالایی در آن منطقه ساکن هستند.

بیت اللهی با اشاره به اینکه موقعیت رومرکز این زلزله در امتداد دره مشاء و درست در محل تلاقی گسل مشاء قرار دارد، ادامه داد: احتمال می رود که گسل مسبب زلزله دماوند، گسل فعال مشاء باشد که سابقه لرزه خیزی بالایی در منطقه دارد.

وی با اعلام اینکه یک پس لرزه به بزرگی 2.5 ریشتر بعد از این زلزله در دماوند ثبت شد، نسبت به ساخت و سازهای خانه های ویلایی و جلوگیری از تداوم ساخت آنها هشدار داد.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، میزان خسارات احتمالی این زمین لرزه را در دماوند ناچیز عنوان کرد و گفت: در مسیر گسل مشاء و در منطقه دماوند در محدوده وقوع این زمین لرزه، مسابقه ای برای ویلاسازی گسترده در جریان است که با توجه به عبور گسل مشاء و فعالیت این گسل، انتظار می رود تا تجدیدنظری در بارگذاری ها و ساخت و سازهای این منطقه مدنظر باشد.

هشدار نسبت به ویلاسازی در منطقه لرزه خیز دماوند

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات