کد رهگیری رایگان برای مستاجران

معاون مسکن و ساختمان گفت: سامانه املاک و مستغلات اولین سامانه رایگان برای موجر و مستاجر است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

کد رهگیری رایگان برای مستاجران

هادی عباسی، معاون مسکن و ساختمان در برنامه رونمایی سامانه املاک و مستغلات گفت: این سامانه نخستین سامانه اجاره بها بین موجر و مستأجر است و در فاز اول آن مختص اجاره بها است و به مرور سامانه خرید و فروش هم اضافه خواهد شد.

وی در ادامه داد: در این سامانه مشخصات موجر و مستأجر ثبت و یک فردی به عنوان شاهد معرفی می شود.

وی افزود: کد رهگیری برای بنگاه های مشاور املاک فعال است در حال حاضر دو کد رهگیری داریم هم از این سامانه می شود کد رهگیری گرفت و هم از مشاورین املاک استفاده شود اما این سامانه به صورت رایگان کد رهگیری می دهد و در تمام ساعات شبانه روز این سامانه فعال است.

عباسی گفت: همچنین برای تمدید پس از توافق دو نفر معرفی شده و دولت هم تأیید می کند. پیش تر در مشاورین املاک کد رهگیری رایگان نبود. آنها فرآیند بهم رسانی را انجام داده حق زحمه دریافت می کنند. وی در ادامه بیان کرد: امیدواریم گزارش کار انجام شده ارائه شود و وعده داده نشود.

وی با بیان اینکه بیش از 1200 قرارداد در این سامانه ثبت شده است، گفت: سامانه املاک و مستغلات اولین سامانه رایگان برای موجر و مستأجر است.

معاون مسکن و مستغلات درباره جمع آوری مشاورین املاک گفت: مشاورین املاک خدمات مختلفی ارائه می دهند و جمع نخواهند شد بلکه از این پس خدمات مشاور املاک به سمت حرفه ای شدن حرکت می کند.

وی یادآور شد: مشاورین املاک ضامن اخذ اجاره بها هستند و برآورد خسارت می کنند خدماتی که جای آن در مشاورین املاک ایران خالی است.

معاون مسکن و ساختمان افزود: این سامانه باعث می شود مشاورین املاک حرفه ای شده و بازار رقابتی ایجاد شود.

وی درباره مصوبه 25 درصدی عنوان کرد: در سال های بعد اجرایی می شود ولی در حال حاضر این سامانه سقف ندارد.

عباسی در پایان گفت: این قرارداد در درگاه دولتی انجام شده و جعل در قرارداد وجود ندارد در نتیجه از آمار جرایم کم خواهد کرد.

کد رهگیری رایگان برای مستاجران

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات