لزوم بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در آخرین جلسه ستاد مدیریت شهرک سازی در سال 1401 بر ضرورت استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران در شهرک سازی تاکید کرد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

لزوم بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی

آخرین جلسه ستاد مدیریت شهرک سازی در سال 1401 با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، ناصر رضایی معاون توسعه مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرهای جدید و سایر اعضای ستاد برگزار شد.

جعفری در این جلسه با تأکید بر تسریع هرچه بیشتر خروجی های ستاد با هدف افزایش بهره وری و تأثیرگذاری مصوبات بیان کرد: با توجه به بار عظیم پروژه های نهضت ملی و تعیین تکلیف آنها در شهرک های ایجاد شده از سوی شرکت عمران شهرهای جدید و افزایش حجم اقدامات در سال آینده؛ جلسه ستاد باید در سال 1402 به صورت ماهیانه و منظم برگزار و تعداد پروانه های تأسیس چند برابر شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران را در امور محوله در این حوزه امری ضروری دانست و افزود: بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی و همچنین مصوبه اخیر هیئت دولت در امر حمایت از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی از سوی وزارت راه و شهرسازی باید در سال آینده در دستور کار ستاد قرار گرفته تا در نهایت بتوانیم شاهد ایجاد شهرک هایی مبنی بر الگوی تحول پیشرفت با ادبیات اسلامی در سطح کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین با تأکید بر اینکه صدور پروانه های بخش خصوصی باید در سال پیش رو تسریع یافته و حداکثر طی سه ماه انجام گیرد گفت: شهرک ها در ارتقای کیفیت زندگی مردم تأثیر بسزایی خواهند داشت، امری که اهمیت تسریع در صدور پروانه ها و ساخت این مناطق را در کشور دوچندان می کند.

گفتنی است طی سال 1401 تعداد 5 جلسه با دستورکارهای طرح آماده سازی و طراحی شهری شهرک نیشتمان، صدور پروانه بهره برداری فاز اول شهرک خلیج فارس، بررسی مشکلات شهرک خانه دریا، بررسی صدور پروانه تأسیس شهرک فرزادشهر، ارائه پیش نویس تهیه طرح جامع شهرک و طرح بازنگری شهرک نوین برگزار شده است.

لزوم بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات