هزینه ساخت نهضت ملی مسکن متری 7 میلیون تومان

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از هزینه تمام شده ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در دامنه متری 7 میلیون تومان خبر داد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن متری 7 میلیون تومان

علیرضا جعفری در حاشیه همایش توانمندسازی زنان ساکن شهرهای جدید با بیان اینکه در شهر جدید پرند 496 واحد نهضت ملی مسکن در دست ساخت است گفت: رویکرد ما در نهضت ملی مسکن ساخت خانه های یک طبقه است به این صورت که اگر خودشان متمایل باشند در شهرهای جدید به متقاضیان زمین می دهیم و بر اساس سهمیه هر شهر از تسهیلات نهضت ملی مسکن وام دریافت کرده و ساخت و ساز می کنند.

وی افزود: در روش دیگر ما برای متقاضیان خانه های یک طبقه حیاط دار می سازیم که هزینه ساخت متری 3 میلیون و 950 هزار تومان برآورد شده است و هزینه مشاعات نیز کسر خواهد شد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی برای شهرهای جدید که اراضی کم و متقاضی زیاد است خانه های 4 تا 7 طبقه می سازیم قرارداد ساخت این خانه ها متری 4 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود که با محاسبه نرخ تعدیل سال 1400 به متری 7 میلیون تومان می رسد.

وی تصریح کرد: با انبوه سازان مدیریت هزینه خواهیم کرد تا قیمت تمام شده ساخت مسکن در دامنه متری 7 میلیون تومان باقی بماند و ساخت واحدها در همین باره قیمتی به اتمام برسد برای این منظور سهم مشاعات را کاهش می دهیم.

جعفری ادامه داد: در خصوص آماده سازی محوطه ها هم به کاهش قیمت تمام شده کمک می کنیم.متراژ واحدهای آپارتمانی از 75 تا 110 متر است. برای دهک های یک تا 4 تمهیداتی از سوی قرارگاه امام حسن مجتبی اندیشه شده بهزیستی کمیته امداد و بنیاد مستضعفان هم در این طرح کمک می کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شرکت های خارجی نیز برای حضور در نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرده اند ولی اولویت ما واگذاری پروژه ها به انبوه سازان داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: عمده مسکن مهر را امسال تکمیل کرده ایم 30 هزار واحد باقی مانده که تا تابستان سال آینده تکمیل می شود. متروی شهر جدید پرند هم خرداد سال آینده تکمیل خواهد شد.

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن متری 7 میلیون تومان

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات