شهرهای استان تهران در انتظار وام 450 میلیون تومانی

در حال حاضر سقف تسهیلات پروژه نهضت ملی مسکن در شهرستان های استان تهران 300 میلیون تومان است که با توجه به رشد قیمت مصالح ساختمانی کفاف تکمیل طرح ها را نمی دهد و به همین دلیل سازندگان خواستار این هستند تا مبلغ وام 450 میلیون تومان شود.

زمان مطالعه 2 دقیقه

شهرهای استان تهران در انتظار وام 450 میلیون تومانی

وام ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر تهران 450 میلیون و در 48 شهرستان این استان 300 میلیون تومان است. این در حالی است که در شهر تهران پروژه دولتی وجود ندارد و اگر افرادی تمایل داشته باشند می توانند از امتیاز طرح نهضت ملی مسکن برای پروژه های خودمالک در شهر تهران استفاده کنند.

در واقع سقف تسهیلات طرح های نهضت ملی مسکن در استان تهران 300 میلیون تومان است که با توجه به تورم مصالح ساختمانی، این رقم برای تکمیل واحدها کافی نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تعداد واحدهای خودمالک استان تهران که از تسهیلات نهضت ملی مسکن استفاده می کنند را 53 هزار و 214 واحد با میانگین پیشرفت 53 درصد عنوان کرده است. در بخش پروژه های دولتی نیز ظاهرا 21 هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان تهران به مرحله ی فونداسیون رسیده که جمع واحدهای در حال ساخت را به حدود 73 هزار واحد می رساند.

با این حال بررسی های میدانی نشان می دهد به دلیل افزایش قیمت سیمان، فولاد و یونولیت، عمده طرح های نهضت ملی مسکن استان تهران در هفته های اخیر دچار کندی در اجرا شده اند. از طرف دیگر پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات از 300 به 450 میلیون داده شده اما هنوز بانک مرکزی موافقت خود را با این افزایش اعلام نکرده است.

ایرج رهبر سازنده یکی از پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تهران با بیان این که پرداخت متمم در برخی مناطق محقق نشده است گفت: وام نهضت ملی مسکن به ازای هر واحد در کلانشهر تهران 450 میلیون تومان است، اما هنوز وام ما 300 میلیون است و پرداخت 150 میلیون تومان محقق نشده است. البته در شهرهای جدید که بعضا کیلومترها از تهران دور هستند 450 میلیون تومان پرداخت می شود اما در شهرهایی مثل اسلامشهر و شهریار شکل اجرایی به خود نگرفته است.

یکی دیگر از مشکلات به عدم همکاری برخی متقاضیان در پرداخت آورده مربوط می شود. پس از ثبت نام های صورت گرفته 128 هزار و 388 نفر متقاضی نهضت ملی مسکن در استان تهران تائید نهایی شدند که از این تعداد تاکنون 65 هزار نفر افتتاح حساب داشته و تعداد کسانی که 40 میلیون تومان اولیه را واریز کرده اند فقط 22 هزار نفر هستند.

چند روز قبل ابراهیم رئیسی - رئیس جمهوری - سفر یک روزه ای به شهرستان اسلامشهر داشت که مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درخواست افزایش تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهرهای رباط کریم، پاکدشت، اسلامشهر، پرند، هشتگرد و ایوانکی را در جریان این سفر مطرح کرد.شهرهای استان تهران در انتظار وام 450 میلیون تومانی

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات