نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بافت های فرسوده مازندران بر احیای این بافت ها تاکید کرد و گفت: مرمت و واگذاری خانه های تاریخی باید در اولویت برنامه ها و توجه همه مدیران مرتبط باشد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت

محمد آئینی در جریان بازدید از بافت های فرسوده مازندران با اشاره به بی توجهی به مساله احیای بافت های فرسوده و اهمیت این مساله اظهار کرد: رفع موانع احیا، واگذاری و مرمت این بناها بویژه با توجه به ارزش تاریخی بسیاری از آنها علاوه بر حفظ زیبایی های تاریخی موجب رونق گردشگری و توسعه میراث فرهنگی می شود.

معاون وزیر راه و شهر سازی صبح امروز سفر خود به استان مازندران را از سوادکوه آغاز کرد و در ادامه محدوده بازآفرینی قائمشهر شامل رودکناری و مجتمع فرهنگی این شهرو بناهای تاریخی سردار جلیل و فاضلی ها مورد بازدید قرار داد.

افتتاح پروژه خودمالکی نهضت ملی مسکن به صورت نمادین در پروژه 19 واحدی قویرانلو در بافت فرسوده ساری از دیگر برنامه های معاون وزیر است، آئینی در ادامه با استاندار مازندران دیدار خواهد کرد و سپس در جلسه بازآفرینی استان حضور خواهد یافت.

نشست مشترک با انبوه سازان استان مازندران و سرمایه گذاران خانه های تاریخی از دیگر برنامه های معاون وزیر راه است.

در حال حاضر بیش از 9 هزار و 279 هکتار بافت ناکارآمد شهری فرسوده، سکونتگاه های غیررسمی (مناطق حاشیه ای شهرها) و بافت تاریخی در استان مازندران شناسایی شده است.

از این میزان چهار هزار و 990 هکتار بافت ناکارآمد شهری فرسوده است که بیشترین حجم این بافت به ترتیب در شهرهای ساری با 639 هکتار، آمل با 401 هکتار، بابل با 320 هکتار و قائمشهر با 317 هکتار و کمترین آن نیز در شهر کلارآباد با 18 هکتار وجود دارد.

سکونتگاه های غیررسمی مناطق حاشیه ای شهرهای استان نیز دارای سه هزار و 289 هکتار است که پیش بینی می شود 200 هزار نفر در این مناطق سکونت داشته باشند.

شهر بابل با یکهزار و 57 هکتار، قائمشهر با یکهزار و 51 هکتار بیشترین وسعت سکونتگاه های غیررسمی مازندران را دارند.

بیشترین بافت تاریخی استان در دو شهر ساری و بابل وجود دارد. برای تکمیل این پروژه ها که شامل بهسازی، احداث بنا و مرمت بافت ناکارآمد شهری (فرسوده)، سکونتگاه های غیررسمی (مناطق حاشیه ای شهرها) و تاریخی 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سال گذشته از این مبلغ 20 میلیارد تومان آن اختصاص یافت.نوسازی بافت تاریخی اولویت دولت

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات