بررسی روند تخصیص اعتبارات قانون قیر رایگان با حضور نایب رئیس مجلس/ نیکزاد: بودجه تأمین قیر تا پایان

نایب رئیس مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد که دستگاه های تعیین شده در قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، ظرف ۴۸ ساعت جداول استانی خود را به مجلس و سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند تا ان شاء الله تا پایان هفته، اعتبارات مذکور اختصاص یابد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

بررسی روند تخصیص اعتبارات قانون قیر رایگان با حضور نایب رئیس مجلس/ نیکزاد: بودجه تأمین قیر تا پایان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک علی نیکزاد نایب رئیس مجلس با مسئولان دستگاه های اجرایی از جمله وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی با دستور کار بررسی روند اجرای قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و تأمین قیر رایگان صبح امروز دوشنبه برگزار شد.

نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز، گفت: هر کمیسیون در مجلس شورای اسلامی چندین اولویت دارد، حال یکی از اولویت های کمیسیون عمران در مجلس یازدهم، بحث تأمین قیر بود که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته، قانون مذکور تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، قرار نیست که حواله قیر رایگان میان دستگاه ها توزیع شود تا از این محل رانت و فساد رخ دهد، بلکه قرار است اعتباری حدود 4 هزار میلیارد تومان با تخصیص صد درصد از طریق سازمان برنامه و بودجه در اختیار دستگاه ها قرار گیرد.

نیکزاد افزود: بر اساس قانون مذکور،50 درصد از این اعتبارات در اختیار وزارت راه و شهرسازی، 21 درصد در اختیار بنیاد مسکن، 17 درصد در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری ها وزارت کشور، 5 درصد در اختیار نوسازی مدارس، 4 درصد در اختیار سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی و 3 درصد در اختیار بسیج سازندگی قرار می گیرد. پس از آن این اعتبارات از سوی دستگاه ها به صورت استانی در اختیار سازمان های مربوطه قرار گرفته و آن ها از این محل اعتباری، صرفا اقدام به تأمین قیر می کنند.

آسفالت و روکش 140 میلیون متر مربع جاده با اجرای قانون تأمین قیر رایگان

وی گفت: در نشست امروز مقرر شد که دستگاه های تعیین شده در قانون الحاق یک بند به تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، ظرف 48 ساعت جداول استانی خود را به مجلس و سازمان برنامه و بودجه اعلام کنند تا ان شاء الله تا پایان هفته، اعتبارات مذکور اختصاص یابد. با اجرای قانون مذکور، 140 میلیون متر مربع آسفالت و روکش خواهد شد./

بررسی روند تخصیص اعتبارات قانون قیر رایگان با حضور نایب رئیس مجلس/ نیکزاد: بودجه تأمین قیر تا پایان

دیدگاه ها 1 نظر

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
  2. کاربر ناشناس

    در مورد قیر رایگان، نمایندگان محترم مثل گربه مرتضی علی شدن! از هر طرف بندازیشون روی قیر رایگان فرود میان! مسئله خیلی سادست، چرا نباید قیر هم مثل سایر مصالح در چارچوب بودجه تخصیص یافته به دستگاه ها قرار گیرد؟ بودجه تخصیص یافته توسط دفاتر استانی سازمان برنا

برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات