آمار واحدهای مسکن مهر تحویل نشده اعلام شد

معاون وزیر تعاون با اشاره به آمار واحدهای مسکن مهر تحویل نشده، از هدف گذاری ایجاد 50 هزار فرصت شغلی تا پایان سال 1401 خبر داد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

آمار واحدهای مسکن مهر تحویل نشده اعلام شد

مهدی مسکنی درباره آمار اشتغال ایجاد شده در بخش تعاون اظهار کرد: در بخش اشتغال هدفگذاری ایجاد 50 هزار فرصت شغلی برای سال 1401 را پیش بینی کرده ایم که امیدواریم در یک کار جهشی این تعداد شغل محقق شود.

وی به فرایند ثبت نام مسکن کارگری در سایت وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: ثبت نام ها از طریق مراجعه به سایت وزارت راه و شهرسازی صورت می پذیرد که در حال حاضر ثبت نام ها انجام گرفته و اطلاعات به معاونت رفاه وزارتخانه فرستاده شده تا دهک بندی و وضعیت فرم (ج) افراد مشخص شود.

وی افزود: آن دسته از کسانی که فرم (ج) آنها سبز و دهک بندی شده باشند به شرط تخصیص زمین کار آماده سازی و ساخت و ساز انجام می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تشریح جزییات ساخت و تحویل واحدهای مسکن مهر توسط تعاونی ها اظهار کرد: در دوره مسکن مهر دو میلیون و200 هزار خانه ساخته شده است که از این تعداد، یک میلیون و 110 هزار واحد به شکل خودمالکی و یک میلیون و 90 هزار واحد به صورت گروهی سازی، انبوه سازی و تعاونی سازی بوده است.

مسکنی ادامه داد: از مجموع یک میلیون و 90 هزار واحد مسکونی، 840 هزار واحد توسط تعاونی ها ساخته و از این تعداد نیز 802 هزار واحد تحویل شده است.

به گفته معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد واحدهای مسکن مهر تحویل نشده، 38 هزار واحد بوده که 5500 واحد در دهه فجر با حضور وزیر راه و شهرسازی تعیین تکلیف و تحویل داده شده و در حال حاضر 33 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که در انتظار تعیین تکلیف است.

وی تاکید کرد: مدل تعاونی ها علیرغم تصویری که نسبت به تعاونی های مسکن در کشور وجود دارد مدل موفقی بوده است به نحوی که طبق آمارها 95 درصد منجر به تحقق هدف شده است.

آمار واحدهای مسکن مهر تحویل نشده اعلام شد

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات