نهضت ملی مسکن با متری 6.5 میلیون تومان در حال ساخت است

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: هزینه ساخت هر واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با مدیریت دولت در تامین مصالح و استفاده از روش انبوه سازی متری 6.5 میلیون تومان است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

نهضت ملی مسکن با متری 6.5 میلیون تومان در حال ساخت است

«علیرضا جعفری» روز چهارشنبه درباره هزینه هر متر ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، افزود: هزینه ساخت در طرح نهضت ملی مسکن به متری هشت میلیون تومان نرسیده است؛ چراکه دولت در این طرح از فرمول ساخت بر اساس «هزینه به مقیاس» استفاده کرده است.

وی توضیح داد: همان رقم متری 4.5 میلیون تومان مبنای ساخت هر متر واحدهای نهضت ملی مسکن است که از سوی معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی در سال 1400 اعلام شد، البته این رقم با لحاظ شاخص های تورمی سه ماه سوم سال 1400 اعلام شد و وقتی به روزرسانی کردیم در سال 1401 به رقم متری 6.5 میلیون تومان رسیدیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: همین حالا در حال ارزیابی هزینه ساخت هستیم، اما تاکنون هزینه ساخت نهضت ملی از حدود 6.5 میلیون تومان بالاتر نرفته است.

جعفری در پاسخ به این سوال که چگونه با وجود تورم مصالح ساختمانی، قیمت ساخت افزایش نیافته است، توضیح داد: اگر قیمت ها را به نسبت تورم افزایش دهیم، فشار بر متقاضیان افزایش می یابد، به همین دلیل دولت با سیاست «تامین مصالح» و «انبوه سازی» هزینه به مقیاس را کاهش داده است و وقتی مدیریت هزینه به مقیاس انجام شود، قیمت ها متعادل می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، دولت در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن تلاش دارد تا از شرکت های توانمند در حوزه انبوه سازی و پیمانکاران با رتبه یک استفاده کند و از این روش با مدیریت هزینه، حداقل سازی شود تا فشار به متقاضی نیاید.

وی تاکید کرد: ساخت نهضت ملی با متری 6.5 میلیون تومان به معنای کاهش کیفیت ساخت نیست؛ بلکه به دنبال ساخت با کیفیت بالا با حداقل هزینه هستیم.

جعفری تاکید کرد: در طرح نهضت ملی مدل هزینه به مقیاس در غالب انبوه سازی دنبال می شود و در کنار این مدل صنعتی سازی که منجر به کاهش هزینه ساخت خواهد شد را نیز در دستور کار داریم.نهضت ملی مسکن با متری 6.5 میلیون تومان در حال ساخت است

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات