نوسازی 5 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده پایتخت توسط تعاونی ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نوسازی پنج هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده تهران با استفاده از ظرفیت تعاونی های مسکن خبر داد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

نوسازی 5 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده پایتخت توسط تعاونی ها

«سید صولت مرتضوی» در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک بین وزارت کار و شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر سه بخش دولتی، خصوصی و تعاون پایه ریزی شده و طبق هدف گذاری، 25 درصد از اقتصاد کشور باید مشمول بخش تعاون شود از این رو هدف از امضای این تفاهم نامه توسعه بخش تعاون است.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه برای تشکیل تعاونی های مسکن در محلات کم برخوردار و بافت های فرسوده و ناکارآمد کلان شهر تهران است.

مرتضوی با بیان اینکه حدود 355 محله مشمول این طرح می شوند گفت: 354 شرکت تعاونی تشکیل خواهد شد که منابع آن هم منابع تلفیقی است.

وی عنوان کرد: تسهیلات لازم برای این تفاهم نامه از طریق منابع نهضت ملی مسکن و از سوی بانک توسعه تعاون و سایرین تامین خواهد شد ضمن اینکه در گام اولیه حدود 5 هزار واحد است که در گام های بعد توسعه خواهد یافت.

مرتضوی با تاکید بر اینکه یکی از موتورهای محرک اقتصاد کشور صنعت ساختمان است که هم به توسعه اقتصاد کشور و هم توسعه تعاون کمک می کند گفت: هزینه های تمام شده و تخفیفات داده شده محاسبه خواهد شد و معادل قیمت تمام شده منهای 450 میلیون تومان تسهیلات دولت باید به صورت گام به گام آورده مردم باشد.نوسازی 5 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده پایتخت توسط تعاونی ها

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات