امضای 62 هزار میلیارد تومان قرارداد برای ساخت نهضت ملی مسکن

وزیر اقتصاد با بیان اینکه 100 درصد از تکالیف بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن عملیاتی شده است، گفت:62 هزار میلیارد تومان رقم قراردادهایی است که در این زمینه امضا شده است.

زمان مطالعه 1 دقیقه

امضای 62 هزار میلیارد تومان قرارداد برای ساخت نهضت ملی مسکن

سید احسان خاندوزی درباره اقدامات انجام شده توسط بانک های کشور برای تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: بخشی از بانک های کشور به تعهدات خود عمل نکردند که امیدواریم با اهرم های نظارتی بانک مرکزی این اتفاق هم رخ دهد.

وی افزود: بخشی از بانک ها بویژه بانک هایی که در بخش مسکن موثر هستند عملکرد بسیار قابل دفاعی داشته اند. در همین راستا 425 هزار واحد به بانک ها در حوزه مسکن معرفی شده که از این تعداد توسط بانک مسکن که مهمترین اهرم شبکه بانکی در تامین مالی مسکن است 185 هزار واحد به مرحله عقد قرار داد رسیده و 15 هزار واحد نیز در شرف عقد قرارداد است.

وی ادامه داد: طی روزهای آینده امضای قرارداد این واحدها نیز صورت می گیرد. جمع این موارد حدود 200 هزار واحد مسکونی می شود که نشان می دهد این تعداد واحد در بانک مسکن به مرحله امضای قرارداد رسیده است.

وزیر اقتصاد گفت: تقریبا 62 هزار میلیارد تومان مبلغ قراردادهایی است که از سمت بانک مسکن در این زمینه امضا شده و می توان گفت که بانک مسکن قریب به 100 درصد تکالیف خود را عملیاتی کرده و ما کمتر پرونده تسهیلات مسکنی داریم (درحد انگشت شمار) که مدارکش تکمیل شده و آورده متقاضی انجام شده باشد اما بانک مسکن تامین مالی آن را انجام نداده باشد.

خاندوزی تصریح کرد: سایر بانک ها در این زمینه عقب افتادگی دارند که امیدواریم که همانطور که بانک مسکن تلاش می کند که به 100 درصد هدف و تعهدات خود عمل کند سایر بانک ها نیز در مورد تامین مالی این بخش که مهمترین جزو زندگی بسیاری از افراد است و بیش از یک سوم هزینه خانوارها را در بر می گیرد، به تعهدات عمل کنند و شاهد خبرهای خوبی در پایان سال جاری باشیم.امضای 62 هزار میلیارد تومان قرارداد برای ساخت نهضت ملی مسکن

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات