اساس نامه صندوق ملی مسکن ابلاغ شد

اساس نامه صندوق ملی مسکن در هیئت وزیران به تصویب رسید و برای اجرا به دستگاه های ذی ربط ابلاغ شد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

اساس نامه صندوق ملی مسکن ابلاغ شد

تصویب نامه مصوب جلسات مورخ 1400/11/24، 1401/05/05 و 1401/07/25 هیات وزیراندرخصوص «اساسنامه صندوق ملی مسکن» طی نامه شماره 149187 مورخ 1401/08/18 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس ماده 3 قانون جهش تولید و تامین مسکن، صندوق ملی مسکن به منظور ایجاد هم افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن، با کارکرد تجمیع و تخصیص منابع مالی موضوع این قانون، حداکثر تا سه ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون تشکیل شده است.

منابع این صندوق از محل منابع حاصل از واگذاری زمین های موضوع این قانون و منابع وصولی مربوط به اجاره 99 ساله، مالیات های مرتبط با حوزه زمین، مسکن، مستغلات و ساختمان، منابع پیش بینی شده برای بخش مسکن در قوانین بودجه سنواتی، منابع حاصل از بازگشت اصل و فرع خطوط اعتباری مسکن مهر، اقساط برگشتی صندوق پس انداز مسکن یکم در هر سال، کمک های خیرین و سایر منابعی که در اساسنامه صندوق پیش بینی شده، تأمین می شود و به مصارف صندوق از جمله یارانه سود تسهیلات، تخفیف در هزینه صدور و تمدید پروانه ساختمانی، گواهی پایان کار ساختمان، هزینه های تأمین و انتقال زیرساخت و مشارکت در ایجاد امکانات، خدمات روبنایی و کاربری های غیرانتفاعی (آموزشی، مذهبی، درمانی، فضای سبز، فرهنگی، ورزشی و تجهیزات شهری) در توسعه شهری ایجادشده مطابق با الگوی مصوب شورای عالی مسکن برای طرح (پروژه) های مسکونی موضوع این قانون اختصاص پیدا خواهد کرد.

اموال و دارایی های این صندوق متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است. صندوق در وزارت راه و شهرسازی مستقر است و در تهران و در هیچ یک از شهرها شعبه دیگری ندارد. ارکان صندوق شامل هیأت امناء و هیأت عامل است.دانلود
اساسنامه صندوق ملی مسکن

مشاهده متن کامل اساسنامه صندوق ملی مسکن

331.58 کیلوبایت


اساس نامه صندوق ملی مسکن ابلاغ شد

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات