سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی مردم در طرح ملی مسکن

مدیرعامل یک بانک دولتی درباره روند پیشرفت اقدامات و برنامه‌های مرتبط با تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن از واریز ۴ هزار میلیارد تومان از سوی متقاضیان خبر داد.

زمان مطالعه 3 دقیقه

سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی مردم در طرح ملی مسکن

به گزارش ایلنا و به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان با بیان اینکه شکل و میزان حمایت مالی-اعتباری بانک از پروژه‌های مسکن سازی در طرح اقدام ملی حکایت از اقدامات دو سویه این بانک برای تأمین مسکن اقشار هدف دولت دارد، اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تا پایان ماه آبان، ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر از متقاضیان واجد شرایط این طرح در سراسر کشور، در بانک اقدام به افتتاح حساب کردند. از این تعداد بیش از ۱۰۰ هزار نفر تا کنون بخش‌هایی یا همه قسمت اول آورده نقدی تعیین شده از سوی وزارت راه و شهرسازی را به حساب خود واریز کرده اند.

وی افزود: مجموع پرداختی آورده نقدی پیش خریداران واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن از مشارکت ۴ هزار میلیارد تومانی متقاضیان حکایت دارد. از مجموع افرادی که در بانک به عنوان متقاضیان واجد شرایط مسکن ملی، افتتاح حساب انجام داده اند، نزدیک به ۱۰ هزار نفر، ساکن تهران هستند و در پروژه‌های استان تهران، ثبت نام انجام داده اند.

شایان گفت: طبق ضوابط به تصویب رسیده در وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان مسکن ارزان در طرح اقدام ملی بعد از آنکه توسط ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، از بابت واجد شرایط بودن پالایش می‌شوند و به آنها اعلام می‌شود که شرایط لازم برای ورود به طرح را دارند، لازم است در مرحله بعد، این افراد در یکی از شعب بانک تخصصی بخش مسکن در شهر محل سکونت خود نسبت به افتتاح حساب برای پرداخت سهم شأن در طرح، اقدام کنند.

مدیرعامل بانک دولتی عامل بخش مسکن درباره روند پیشرفت تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن تأکید کرد: میانگین پرداخت آورده نقدی در مرحله اول از سوی متقاضیان واجد شرایط حدود ۴۰ میلیون تومان است. هر چند هنوز بیش از ۵۵ هزار نفر از افرادی که افتتاح حساب کرده اند هنوز واریزی نداشته اند که البته این متقاضیان نیز مطابق ضوابط دولت لازم است در مهلت زمانی تعیین شده و اعلام شده به آنها، مشارکت مالی خود را با طرح اقدام ملی شروع کنند تا پروژه‌های مسکن سازی سر موقع و بدون تأخیر، پیشرفت کند و واحدها تحویل افراد شود.

شایان اعلام کرد: بیش از ۵۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، بیش از ۴۰ میلیون تومان در قالب آورده نقدی به حساب خود واریز کرده اند و نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر نیز بیش از ۳۰ میلیون تومان مشارکت داشته اند. آورده نقدی پیش خریداران در طرح اقدام ملی مسکن، متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن سازی از سوی سازنده‌ها، به پروژه‌ها تزریق می‌شود. البته بخشی از هزینه ساخت واحدهای مسکونی نیز توسط بانک تخصصی بخش مسکن به شکل تسهیلات بدون سپرده، تأمین و پوشش داده می‌شود.

بانک تخصصی، متعهد به پرداخت ۱۴۰ هزار فقره وام ساخت مسکن شده است

خاطرنشان می‌شود تعهد این بانک در حمایت و تأمین مالی از پروژه‌های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، پرداخت ۱۴۰ هزار فقره تسهیلات ساخت است. این تسهیلات بدون نیاز به سپرده گذاری، در اسرع وقت از محل منابع داخلی بانک مسکن به سازنده‌ها پرداخت می‌شود.

بر این اساس، تا کنون ۲۳۱ پروژه به ظرفیت ۲۳۰۰ واحد مسکونی از طرف وزارت راه و شهرسازی به بانک مذکور برای پرداخت تسهیلات معرفی شده است که از این تعداد، ۵۹ پروژه در حال تشکیل پرونده و تکمیل مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات ساخت از سوی سازندگان است.

همچنین قرارداد پرداخت تسهیلات با سازندگان ۱۷ پروژه مسکن ملی به ظرفیت ۲ هزار و ۴۵۹ واحد مسکونی منعقد شده است

سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی مردم در طرح ملی مسکن

دیدگاه ها هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات