شهرداری موظف به تخفیف 50 درصدی عوارض ساخت در بافت فرسوده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرداری ها موظف هستند حداقل تا 50 درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت در محلات بافت فرسوده تخفیف بدهند.

زمان مطالعه 1 دقیقه

شهرداری موظف به تخفیف 50 درصدی عوارض ساخت در بافت فرسوده است

«محمد آئینی» افزود: در محدوده های مصوب بافت های فرسوده شهرداری ها موظف هستند حداقل 50 درصد در عوارض پروانه و تراکم ساخت تخفیف بدهند و انتظار بر این است تا 100 درصد تخفیف دهند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه صدور پروانه ساخت در محدوده های بافت فرسوده باید تا یک ماه کاهش یابد، گفت: مالکان و سازندگان واحدهای مسکونی در محلات هدف بازآفرینی شهری در طول زمان نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی خود می توانند از تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر اخیر خود به استان اصفهان، با بیان اینکه 45 میلیون تومان با نرخ 4 درصد وام قرض الحسنه ودیعه مسکن در عمده شهرها از جمله شهر سمیرم پرداخت می شود، توضیح داد: متقاضیان نوسازی مسکن در بافت های فرسوده اعم از سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده می توانند از حمایت ها و تسهیلات و تخفیفات ویژه نهضت ملی مسکن پیش بینی شده برای بافت های فرسوده بدون رعایت شروط چهارگانه این نهضت استفاده کنند.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار ایران با اشاره به اینکه 150 میلیون تومان از مبلغ وام، با نرخ سود صفر درصد پرداخت می شود گفت: متقاضیان نوسازی در محدوده ها و محلات هدف بازآفرینی شهری می توانند به انتخاب خود از تسهیلات ویژه نوسازی و یا نهضت ملی مسکن استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متقاضیان نوسازی می توانند در شهر سمیرم از محل نهضت ملی مسکن 300 میلیون تومان و از محل تسهیلات ویژه نوسازی 350 میلیون تومان دریافت کنند.شهرداری موظف به تخفیف 50 درصدی عوارض ساخت در بافت فرسوده است

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات