سند جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در اجرای سند تحول دولت، بسته جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده افراد می توانند در ازای واگذاری واحد مسکونی در بافت فرسوده زمین دریافت کنند.

زمان مطالعه 1 دقیقه

سند جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در اجرای سند تحول دولت بسته جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین تکمیل می شود.

به گفته آئینی در این طرح مالک یک واحد مسکونی در بافت فرسوده در صورت تمایل می تواند که واحد خود را در اختیار مجری طرح نوسازی قرار دهد و در ازای آن یک قطعه زمین در یکی از شهرهای جدید یا زمین های در اختیار وزارت راه و شهرسازی به صورت تهاتر دریافت کند و متناسب با نیاز خود بسازد. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: شهرداری ها موظفند در این موارد برای صدور پروانه حداقل 50 درصد الی 100 درصد تخفیف بدهند که دولت این مبلغ را برای آن ها جبران خواهد کرد.

166 هزار هکتار بافت هدف اعم از بافت تاریخی، بافت فرسوده میانی و سکونتگاه های غیر رسمی در کشور وجود دارد که 23 درصد سطح شهرها را با یک سوم جمعیت شهری کشور در بر می گیرد.

به گفته دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری از این میزان 74 هزار هکتار بافت فرسوده میانی، 32 هزار هکتار بافت تاریخی و 59 هزار هکتار بافت حاشیه ای است که در ادوار دولت های گذشته تا کنون در حدود 210 هزار واحد مسکونی بازسازی شده و به ازای آن ها 670 هزار واحد مسکونی جدید ساخته شده است.سند جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات