پیشرفت فیزیکی خانه های خود مالکی نهضت ملی مسکن در مازندران به 35 درصد رسید

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: 33 هزار خانه خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن با همراهی پیمانکاران و نظارت دولت در مازندران اکنون به پیشرفت فیزیکی 35 درصد رسید.

زمان مطالعه 3 دقیقه

پیشرفت فیزیکی خانه های خود مالکی نهضت ملی مسکن در مازندران به 35 درصد رسید

سید محمد نظری روز چهارشنبه با بیان این که مرحله اول تسهیلات ساخت خانه خودمالکی نهضت ملی مسکن در مازندران حدود 400 میلیارد تومان پرداخت شد، افزود: فرایند پرداخت مرحله دوم این اعتبارت به ارزش 500 میلیارد تومان از روز بیستم مرداد امسال به 33 هزار متقاضی این طرح انجام می شود.

وی با بیان این که، این واحدهای مسکونی حداکثر تا پایان مردادماه 1402 به بهره برداری خواهند رسید، گفت: از این تعداد خانه 10 هزار واحد در مناطق روستایی و 22 هزار واحد در مناطق شهری استان در دست ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران تصریح کرد: سالانه در مناطق روستایی مازندران ساخت حدود 10 هزار واحد مسکونی نیاز است و طی چهار سال در قالب طرح نهضت ملی مسکن می توان 40 هزار خانه برای اهالی روستاهای استان ساخته شود.

وی با اظهار این که گسترش طرح خودمالکی می تواند مشکل کمبود زمین را در مازندران برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن رفع کند، ادامه داد: برنامه ریزی دولت برای سال 1402 ساخت 40 هزار واحد خودمالکی جدید با همراهی پیمانکاران و انبوه سازان در استان است.

نظری با اعلام این که برای ساخت خانه در طرح نهضت ملی مسکن مازندران حدود یک هزار و 500 هکتار زمین نیاز است، تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده تاکنون یک هزار هکتار تامین شده و درصدد هستیم با اجرای طرح خود مالکی هم بحث کمبود زمین را رفع کنیم و هم این که اقشار مختلف مردم مازندران طبق فرهنگ و سنتشان با دریافت تسهیلات، خانه های خود را در ملک شخصی بسازند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران اضافه کرد: در چارچوب طرح نهضت ملی مسکن، 23 هزار و 250 واحد خانه قرار است در بافت فرسوده مناطق شهری استان ساخته شود که فشار کمبود زمین را کم خواهد کرد.

وی با بیان این که روند ساخت خانه در طرح نهضت ملی مسکن از دی ماه سال 1400 در استان آغاز شده است، گفت: در زمان حاضر عملیات ساخت 2 هزار و 400 هکتار در قالب این طرح در مازندران در دست اجرا است و عملیات ساخت 300 واحد مسکونی هم با همراهی بسیج سازندگی در هفته های قبل در مازندران کلنگ زنی شد.

طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد. قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود. سهم مازندران از این طرح سالانه 38 هزار و در مجموع 152 هزار خانه است. طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل، سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد 23 سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می توانستند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با 20 سال سن می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می توانستند ثبت نام کنند.پیشرفت فیزیکی خانه های خود مالکی نهضت ملی مسکن در مازندران به 35 درصد رسید

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات