برخی بانک ها در اعطای تسهیلات به نهضت ملی مسکن همکاری نمی کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون جهش تولید مسکن بانک ها باید سالانه 20 درصد تسهیلات خود را به ساخت مسکن بدهند که در حال حاضر برخی بانک ها با وزارت راه و شهرسازی همکاری نمی کنند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

برخی بانک ها در اعطای تسهیلات به نهضت ملی مسکن همکاری نمی کنند

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی که عصر امروز (سه شنبه 11 مردادماه) با حضور مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، موضوع جلسه امروز را اجرای قانون جهش تولید مسکن دانست و گفت: تولید مسکن یکی از موضوعات مهم کشور است که به وزارت راه و شهرسازی به تنهایی بر نمی گردد بلکه یک موضوع فراقوه ای است.

وی با اشاره به حضور رئیس برنامه و بودجه در این نشست ادامه داد: اعضای کمیسیون عمران مجلس، موضوعات متعددی در خصوص اجرای نهضت ملی مسکن مطرح کرده اند اما مسئله اصلی عدم پرداخت تسهیلات به تولید مسکن است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس قانون جهش تولید مسکن هر ساله بانک ها باید 20 درصد تسهیلات بانکی را به بخش ساخت مسکن اختصاص دهند.

قاسمی با تأکید بر اینکه برخی بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات ذیل قانون جهش تولید مسکن همکاری نمی کنند، گفت: قرار شد در جلسه بعدی کمیسیون عمران مجلس نشست مشابهی با حضور رئیس بانک مرکزی و مدیران عامل بانک های اصلی برگزار شود.

به گفته قاسمی اگر تسهیلات بانکی بخش تولید مسکن پرداخت نشود، در اجرای طرح ساخت 4 میلیون مسکن طی 4 سال با مشکل مواجه می شویم. این موضوع دغدغه شخص رئیس جمهور نیز هست.

وزیر راه و شهرسازی درباره دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر تخصیص زمین های دولتی به طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد: روز گذشته رئیس جمهور به خاطر تأکید بر دغدغه تولید مسکن به وزارت راه و شهرسازی آمد و شخصاً موضوعات مربوطه را پیگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: حجت الاسلام رئیسی در نشست دیروز وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد که باید وعده دولت مبنی بر ساخت 4 میلیون مسکن طی 4 سال عملیاتی شود، لذا دستور داد اولاً زمین های دستگاه های دولتی طی یک ماه به نهضت ملی مسکن اختصاص داده شود و ثانیاً موضوع تغییر کاربری اراضی در شورای برنامه ریزی استان ها و شورای عالی شهرسازی به سرعت تا پایان مهرماه عملی شود.

قاسمی گفت: برنامه ما اجرای سه میلیون و 200 هزار واحد در شهرها و 800 هزار واحد در روستاهاست که تاکنون زمین 1.2 میلیون واحد تأمین و اراضی مربوط به 1.4 میلیون واحد نیز در حال تغییر کاربری و اخذ مجوز از شورای عالی شهرسازی است.برخی بانک ها در اعطای تسهیلات به نهضت ملی مسکن همکاری نمی کنند

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات