پرداخت وام اجاره به حدود 15 هزار نفر تاکنون

از اواسط خرداد که فرآیند ثبت نام متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شده تاکنون بیش از 35 هزار نفر برای دریافت وام به بانک های مربوطه معرفی و حدود 15 هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده اند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

پرداخت وام اجاره به حدود 15 هزار نفر تاکنون

از زمان ابلاغ دستورالعمل تسهیلات کمک ودیعه مسکن در نیمه خرداد ماه 1401 تا امروز 10 مرداد تعداد 35 هزار و 616 پرونده برای متقاضیان معرفی شده کمک ودیعه مسکن به بانک های مربوطه تشکیل شده که از این تعداد 14 هزار و 850 نفر به میزان 8616 میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن خود را دریافت کرده اند.

بنا به گفته مهدی صحابی معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی، پس از مصوبه شورای پول و اعتبار سهمیه بانکی و استانی به همراه دستورالعمل نحوه پرداخت به نظام بانکی از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است. بر این اساس متقاضیان دریافت تسهیلات با مراجعه به سامانه وزارت راه و شهرسازی و ارائه اجاره نامه کد رهگیری دار رسمی مربوط به سال 1401 ثبت نام اولیه را انجام می دهند.

از روز 12 خردادماه ثبت نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن آغاز شده است. این وام که به منظور حمایت از مستاجران در زمان شیوع کرونا مصوب شده در سال های 1399 و 1400 نیز پرداخت شد. سقف این تسهیلات در شهر تهران در سال گذشته 70 میلیون تومان بود که امسال به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام ودیعه مسکن برای متقاضیان شهر تهران 100 میلیون تومان، برای کلان شهرها 70 میلیون تومان و برای سایر شهرها 40 میلیون تومان مقرر شده است. متقاضیان برای ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه مسکن به سامانه طرح های حمایتی وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

در سالهای 1399 و 1400 حدود 450 هزار نفر وام اجاره را دریافت کرده اند. این در حالی است که حدود 8.5 میلیون خانوار مستاجر در کشور وجود دارد. عدم اختصاص وام به بسیاری از مستاجران، گلایه های آنها را در پی داشت. به نظر می رسد با توجه به کمبود منابع، بانک ها در پرداخت این تسهیلات سخت گیری هایی داشتند. آن طور که مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته اولویت وام ودیعه مسکن با کسانی است که قبلا این وام را دریافت نکرده اند.پرداخت وام اجاره به حدود 15 هزار نفر تاکنون

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات