از شنبه به بنیاد مسکن مراجعه کنید

رییس بنیاد مسکن گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی از روز شنبه 8 مرداد می توانند برای دریافت معرفی نامه بانک به دفاتر بنیاد مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

از شنبه به بنیاد مسکن مراجعه کنید

اکبر نیکزاد اظهار کرد: به دنبال دستور مکتوب رییس جمهور به سازمان برنامه و بودجه مبنی بر پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی و آغاز فرآیند پرداخت از روز شنبه 8 مردادماه 1401 روستاییان می توانند برای دریافت معرفی نامه بانک، به دفاتر بنیاد مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند.

وی افزود: با عنایتی که حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رییس جمهور داشتند افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از 100 به 200 میلیون تومان شکل اجرایی به خود گرفته و از شنبه وارد فرآیند پرداخت می شود.

رییس بنیاد مسکن یادآور شد: پیش از این سازمان برنامه طی گزارشی مزایا و مسائل تسهیلات مسکن روستایی را تشریح و به رییس جمهور ارایه کرده بود و آقای رئیسی هم کارشناسان را مسئول بررسی این گزارش کرد و نهایتا به این نتیجه رسید که سازمان برنامه و بانک مرکزی نسبت به پرداخت این وام اقدام کنند.

نیکزاد اذعان کرد: با توجه به بار سنگین مالی که از طریق یارانه ها به دوش دولت است، اتخاذ تصمیم درخصوص پرداخت وام مسکن روستایی نشان از اراده و عزم رییس جمهور برای آبادانی، ارتقای سطح زندگی روستاییان و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی دارد که از ایشان کمال تشکر را داریم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم چنین میزان خسارات وارده به واحدهای مسکونی در جریان سیل روزهای اخیر را در حال بررسی دانست و گفت: در هر منطقه ای فرمانداران مسئول امور امدادرسانی هستند. بنیاد مسکن هم در کنار فرمانداران در حال تهیه بررسی خسارات وارد به واحدهای مسکونی است. با توجه به ادامه ی بارش ها فعلا آمار قطعی از تخریب و خسارات به واحدها نداریم و در روزهای آینده میزان خسارات مشخص می شود.

بنا بر این گزارش، رئیس جمهور در روزهای اخیر طی نامه ای در چهار بند خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان بودجه نیز موافقت کرد که سقف تسهیلات مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد از 100 به 200 میلیون تومان افزایش یابد. طبق اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از شنبه 8 مرداد با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانک های عامل، فرآیند پرداخت تسهیلات آغاز می شود. پیش از این سازمان برنامه به دلایلی همچون تورم زا بودن و افزایش پایه پولی، ضمانت نامه پرداخت مابه التفاوت 13 درصدی سود مسکن روستایی را ارایه نمی کرد.از شنبه به بنیاد مسکن مراجعه کنید

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات