متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: آن دسته از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن که واجد شرایط هستند و برای آنها پیامک واریز وجه ارسال شده اگر نسبت به تامین آورده اولیه اقدام نکنند نفراتی از اولویت های بعدی جایگزین آنها خواهند شد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می شوند

خلیل محبت خواه اظهار کرد: سهمیه استان تهران در طرح نهضت ملی مسکن، سالیانه 155 هزار واحد است که هیچ مشکلی در بخش زمین نداریم. زمین برای دو سال آینده تامین شده و تا چهار سال آینده هم تامین خواهد شد.

وی افزود: تا حدود 45 روز قبل در حال بررسی مسائل مربوط به زمین در کارگروه و کمیسیون بودیم که این مرحله به اتمام رسیده است. هم اکنون مشغول تهیه طرح ها و مشاور هستیم. در بعضی مناطق پیمانکاران وارد فعالیت شده اند. در برخی نقاط هم زمین در اختیار پیمانکاران قرار گرفته که به زودی کارهای اجرایی شروع می شود.

به همه افراد واجد شرایط پیامک ارسال کرده ایم

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره آن دسته از متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان تهران که تکلیفشان مشخص نشده است گفت: به تمام کسانی که واجد شرایط شناخته شده اند پیامک داده ایم تا نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کنند. اگر آورده را به موقع واریز نکنند نفراتی از اولویت های بعدی جایگزین آنها می شوند.

محبت خواه تصریح کرد: اگر کسی واجد شرایط است و برای او پیامک ارسال نشده موضوع را از طریق سایت پیگیری کند. چنان چه نتیجه نگرفت به اداره راه و شهرسازی شهرستان مربوطه برود.

بیش از 40 هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است

وی درخصوص آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تهران گفت: پروژه ها خوب پیش می رود. بیش از 40 هزار واحد به مرحله اجرا رسیده که به زودی چندین پروژه دیگر به این رقم افزوده می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در استان تهران به هر تعداد که متقاضی داشته باشیم واحدهای نهضت ملی مسکن احداث می کنیم. تا کنون 900 هزار نفر ثبت نام کرده اند که پالایش آنها تقریبا در حال اتمام است. ثبت نام جدید هم به زودی انجام می گیرد.

بنا بر این گزارش، دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب 17 مرداد سال 1400 ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود 5.4 میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که 3.6 میلیون نفر تایید شده اند. طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی از روز 15 تیرماه 1401 ثبت نام مجدد آغاز می شود. نام نویسی در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir انجام خواهد شد.

تاکنون 507 هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و 290 هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده اند. با 91 هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن 4 میلیون و 750 هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه 18 تا 24 ماه تعیین شده است.متقاضیان نهضت مسکن آورده نیاورند حذف می شوند

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات