رصد و کنترل کیفی پروژه های نهضت ملی مسکن توسط آزمایشگاه مکانیک خاک

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از ورود این شرکت دولتی به پروژه های نهضت ملی مسکن گفت و افزود: در پروژه های نهضت ملی مسکن، هر استانی که تقاضای همکاری داشته باشد، شرکت برای کنترل کیفی ورود کرده است.

زمان مطالعه 3 دقیقه

رصد و کنترل کیفی پروژه های نهضت ملی مسکن توسط آزمایشگاه مکانیک خاک

امروز تفاهم نامه همکاری بین شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی و سازمان شهرداری و دهیاری های کشور، در وزارت کشور منعقد شد و بعدازظهر امروز معاونان و مدیران از ظرفیت ها و توانمندی های آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بازدید کردند.

از اهداف این تفاهم نامه، استفاده بهینه از ظرفیت های دو طرف برای ارتقای کیفیت پروژه های عمرانی است.

ارتقای کیفیت خدمات مشاوره ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، راه ‎سازی و کنترل کیفیت حین اجرای طرح های شهرداری ها و دهیاری ها، دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی استان ها، از دیگر اهداف این تفاهم نامه عنوان شد.

در حاشیه این بازدید، مجید کیانپور، مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در جمع خبرنگاران درباره نحوه استفاده از ظرفیت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای جلوگیری از بروز حوادثی نظیر متروپل، بیان کرد: به هر میزان که به فرایند کنترل کیفیت اهمیت دهیم، ساختمان های با کیفیت تری ساخته می شود و با ارتقای کیفی، در واقع ساختمان ها بیمه می شوند.

وی از ورود شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به پروژه های نهضت ملی مسکن گفت و افزود: انجام اقدامات مرتبط با شرکت آزمایشگاه، در پروژه های عمرانی سفارش داده می شود و بر اساس نوع درخواست مشاور طرحو شاخص و مشخصات فنی مشاور طرح، وارد پروژه می شویم.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اظهار کرد :در موضوع نهضت ملی مسکن، هر استانی که تقاضای همکاری داشته باشد، ورود کرده ایم کار در استان هایی نظیر زنجان و البرز آغاز شده است، البته استان تهران فعلا تقاضایی در این باره نداشته است.

کیان پور با اشاره به بکارگیری تکنولوژی های جدید در آزمایشگاه برای بررسی کیفیت و بهسازی جاده های کشور، اضافه کرد: در حال حاضر محورهای شریانی کشور، جاده غیراستاندارد نداریم، از سوی دیگر در راستای ارتقای کیفیت سطح جاده های کشور برنامه شرایط نگهداری داریم، که موجب می شود هزینه های نگهداری تا 50 درصد کاهش یابد؛ این دستگاه های به روزِ مورد نظر با اسکن جاده ها میزان خرابی را اعلام می کنند.

وی همچنین درباره احتمال خصوصی سازیشرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، گفت:در حال حاضر برنامه واگذاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک مطرح نیست.

مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی ساختمان های ناپایدار را شناسایی کند

در ادامه جلسه، وحید قربانی، مدیرکل دفتر فنی و برنامه عمرانی وزارت کشور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شناسایی ساختمان های ناپایدار و ناایمن برعهده مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است اما در این باره، تصمیماتی در ستاد پیشگیری و مقابله با حوادث غیرمترقبه اتخاذ شده که به زودی اعلام می شود؛ براساس این تصمیمات، همه دستگاه های مرتبط و همچنین قوه قضاییه وارد شناسایی و برخورد با احداث ساختمان های ناپایدار وناایمن می شوند.

وی ادامه داد: ساختمان های ناپایدار چند دسته هستند، هر ساختمان ناپایدار ممکن است به دلیل بروز یکی از موضوعات مرتبط با ناپایداری نظیر آتش سوزی، فرونشست و غیره باشد، ضرورت دارد دستگاه هایی که در ناپایدارشدن ساختمان ها موثر بودند، شناسایی شده و با آنها برخورد شود؛ برخی از این ساختمان ها در زمانی ساخته شدند که سطح استانداردهای ساخت پایین بوده یا اینکه براساس استانداردهای مورد نظر ساخته نشده اند .

مدیرکل دفتر فنی و برنامه عمرانی وزارت کشور تأکید کرد: به هر حال طبق قانون باید ساختمان های غیراستاندارد بخش دولتی، عمومی و بخش خصوصی شناسایی شوند.رصد و کنترل کیفی پروژه های نهضت ملی مسکن توسط آزمایشگاه مکانیک خاک

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات