نرخ ارز به زودی متعادل تر می شود / وام ودیعه مسکن 100 میلیون تومان

رئیس کل بانک مرکزی از فراهم شدن امکان انجام معاملات توافقی ارز در صرافی ها از هفته گذشته و بازار متشکل ارزی در دیروز خبر داد.

زمان مطالعه 1 دقیقه

نرخ ارز به زودی متعادل تر می شود / وام ودیعه مسکن 100 میلیون تومان

علی صالح آبادی صبح امروز در برنامه زنده تلویزیونی درباره وضعیت بازار ارز گفت: با توجه به شرایط خوب ارزی کشور و بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی و همچنین پوشش حواله جات سامانه نیما انتظار داریم وضعیت بازار ارز به زودی بهبود یابد.

وی افزود: از هفته گذشته امکان انجام معاملات توافقی برای صرافی ها با هماهنگی کانون صرافان فراهم شد، از امروز نیز این امکان در بازار متشکل ارزی ایجاد شده است و این امکان فراهم شده تا صرافان ارز را به نرخ مورد نظر صادرکنندگان خریداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: آرامش بیشتری در روزهای آینده در بازار ارز حاکم می شود و انتظار داریم قیمت ها متعادل تر شوند.

وی در خصوص عدم همکاری برخی بانک ها با متقاضیان تسهیلات خرد اظهار کرد: امسال با توجه به درج تسهیلات از قبیل وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن در قانون بودجه، پرداخت آنها جزو اولویت های بانکی است که بانک ها حتماً باید به متقاضیان اعطا کنند.

صالح آبادی ادامه داد: دیروز در شورای پول و اعتبار پرداخت وام کمک ودیعه مسکن تا سقف 40 هزار میلیارد تومان به مستأجران مصوب شد که بر این اساس به مستأجران تهرانی 100، کلان شهرها 70 و سایر شهرها 40 میلیون تومان پرداخت می شود.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی این مبلغ، کمک ودیعه است و قبول داریم همه ودیعه مسکن را پوشش نمی دهد. وزارت راه و شهرسازی سامانه معرفی مستأجران به بانک ها را راه اندازی کرده است.

رئیس شورای پول و اعتبار تاکید کرد: اولویت با پرداخت وام هایی است که قانون اعطای آنها را به متقاضیان تصویب کرده است.نرخ ارز به زودی متعادل تر می شود / وام ودیعه مسکن 100 میلیون تومان

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات