روایت معاملات سریالی دلالان مسکن؛ وقتی یک زمین بعد از ۱۷ بار معامله به دست خریدار اول می رسد!

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه معاملات سوداگرایانه موجب افزایش قیمت مسکن می شود، گفت: من به عنوان نمونه می گویم که فردی در یکی از دفاتر مشاوران املاک می گفت که زمینی را خریداری کرده که آن زمین بعد از ۱۷ بار معامله و خرید و فروش، بار دیگر به دست خودش رسیده است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

روایت معاملات سریالی دلالان مسکن؛ وقتی یک زمین بعد از ۱۷ بار معامله به دست خریدار اول می رسد!

البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت ارسال هر چه سریع تر لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از سوی دولت به مجلس، گفت: یکی از محورهای اساسی لایحه مذکور، اخذ مالیات بر عایدی سرمایه مسکن است، حال در شرایط کنونی بهترین فرصت برای تصویب و اجرای این قانون است، زیرا هم اکنون بازار مسکن به سمت ثبات و کاهش قیمت ها حرکت می کند.

بازار مسکن درگیر دلال بازی و سفته بازی است

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی بازار مسکن درگیر دلال بازی و سفته بازی است و افراد با هدف کسب سودهای کلان اقدام به خرید و فروش مسکن می کنند و عملا خریداران واقعی قادر به تأمین مسکن نیستند.

معاملات سوداگرایانه موجب افزایش قیمت مسکن می شود

وی گفت: از طرفی معاملات سوداگرایانه موجب افزایش قیمت مسکن نیز می شود، به طوری که وقتی یک مسکن میان دلالان دست به دست می شود، قیمت آن ملک در هر معامله افزایش چشمگیری پیدا می کند و این فرآیند در سطح کلان، قیمت مسکن را در بازار بالا می برد.

حسینی ادامه داد: من به عنوان نمونه می گویم که فردی در یکی از دفاتر مشاوران املاک می گفت که زمینی را خریداری کرده که آن زمین بعد از 17 بار معامله و خرید و فروش، بار دیگر به دست خودش رسیده است.

مالیات بر عایدی سرمایه مسکن می تواند دست دلالان از بازار مسکن را کوتاه کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: مالیات بر عایدی سرمایه مسکن می تواند دست دلالان از بازار مسکن را کوتاه کند، این اقدام موجب بروز ثبات و آرامش در بازار می شود و عملا جلوی تلاطم آفرینی دلالان را می گیرد.

اعمال مالیات بر اراضی بایر و بلااستفاده ضروری است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اعمال مالیات بر اراضی بایر و بلااستفاده نیز ضروری است، زیرا برخی از خریداران با نگاه سرمایه ای اقدام به خرید اراضی می کنند تا آن را پس از مدتی با سود بالا بفروشند، این در حالی است که در آن زمین باید ساخت و ساز صورت گیرد تا میزان تولید مسکن در کشور به تعادل برسد./روایت معاملات سریالی دلالان مسکن؛ وقتی یک زمین بعد از ۱۷ بار معامله به دست خریدار اول می رسد!

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات