برنامه ویژه بنیاد مسکن برای جمع‌آوری کپرنشینی شرق چابهار

معاون مسکن بنیاد مسکن از برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری کپرهای ۵ روستای چابهار خبر داد و گفت:به‌ازای هر نفر ۵۰ میلیون وام و ۲۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

زمان مطالعه 1 دقیقه

برنامه ویژه بنیاد مسکن برای جمع‌آوری کپرنشینی شرق چابهار

جواد حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به توجه به توسعه سواحل مکران، اظهار کرد: در شرق چابهار بحث بهسازی و جمع‌آوری کپرها، ساخت مسکن مقاوم و ... جزو وظایف بنیاد مسکن انقلاب است. در این راستا نقشه 5 روستای کمب، هوت‌آباد، عثمان‌آباد، رمین و احمدآباد در شهر چابهار که حدود 1500 هکتار است تهیه شده است.

وی ادامه داد: این نقشه شامل مسیرهای اصلی، بازگشایی‌ها، کپرها و.. است، برای ساکنان این کپرها که شناسایی شده‌اند تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این تسهیلات به ازای هر نفر 50 میلیون تومان و همچنین 20 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود تا خانه‌های مقاوم در این مناطق ساخته شود.

معاون مسکن بنیاد مسکن با بیان این‌که محوطه‌سازی و آسفالت این مناطق توسط بنیاد مسکن انجام شده است، اضافه کرد: حدود 8000 خانوار تاکنون شناسایی و 1000 خانوار به بانک معرفی شده‌اند که از این تعداد کار اجرایی 200 واحد نیز آغاز شده است.

حق‌شناس با اعلام این‌که اکنون در سه استان بنیاد مسکن در حال کار است، اظهار کرد:‌ در چابهار، زاهدان اسکان غیررسمی داریم که 250 واحد مسکونی در حال ساخت است. در خاک فرج شهر قم هم کارهای مقدماتی شروع و در زنجان توافقات اولیه انجام شده است.

وی با بیان این‌که وام شهر زاهدان 50 میلیون تومان است، گفت: در قم و زنجان از تسهیلات بازآفرینی شهر که 100 میلیون تومان است استفاده می‌کنیم.

وی با یادآوری این‌که در چابهار 2500 فقره وام پیش بینی شده است، افزود: امیدواریم ساخت 1000 واحد امسال آغاز شود. در زاهدان نیز همین امیدواریم به 100 تا 1500 واحد تا پایان سال برسیم. قم امسال آغاز می‌شود و احتمالا به 250 واحد تا پایان سال خواهیم رسید.برنامه ویژه بنیاد مسکن برای جمع‌آوری کپرنشینی شرق چابهار

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات