بحث مسکن محرومان در قم در حال پیگری است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم گفت: موضوعی که در حال حاضر در شهرهای کوچک و روستاهای استان در حال پیگیری هستیم، بحث مسکن محرومان است.

زمان مطالعه 3 دقیقه

بحث مسکن محرومان در قم در حال پیگری است

داریوش بلدی عصر شنبه در دهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم در سالن اجتماعات کرامت استانداری افزود: بر اساس تفاهمنامه با سازمان برنامه و بودجه و استانداری، احداث یک هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کوچک را با توجه به تسهیلاتی که در اختیار این بنیاد قرار گرفته است، دنبال می کنیم.

وی افزود: تاکنون حدود 600 واحد این واحدها تمام شده و به بهره برداری رسیده است و برای 400 واحد دیگر هنوز ظرفیت داریم که افراد ساکن روستاها و یا شهرهای کوچک و فاقد مسکن و یا مسکن مناسب؛ می توانند به دفاتر بنیاد مسکن در مراکز بخش ها مراجعه و تسهیلات مناسبی در این زمینه دریافت کنند.

وی همچنین گفت: با همکاری سازمان بهزیستی، خانوارهایی که دارای 2 معلول و یا بیش تر در روستاها هستند، (که در این زمینه 22 خانوار شناسایی شدند) برای آن ها خانه ساخته و تحویل داده شد.

بلدی گفت: اجرای «طرح هادی روستایی» با انگیزه بهسازی محیط روستایی و ارتقای بهداشت، هدفمند کردن ساخت و سازها، تسهیل در عبور و مرور و ایجاد بستر توسعه همه جانبه و تسهیل در ارایه خدمات دیگر دستگاه های اجرایی صورت می گیرد.

وی درباره اجرای «طرح هادی روستایی» در قم با بیان اینکه متوسط اجرای این طرح در روستاهای استان 40 درصد است، گفت: تا پایان سال 1399 تمامی 125 روستای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی هستند و طرح هادی 64 روستا مورد بازنگری قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با بیان اینکه تعداد 200 روستا در استان قم داریم، گفت: در زمینه «تعیین محدوده روستا» از ابتدای شروع این فعالیت تاکنون، طرح تعیین محدوده 38 روستا تهیه شده است.

وی درباره صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی گفت: تا پایان سال 1399 تعداد 14 هزار و 240 جلد سند مالکیت اماکن روستایی و تاکنون تعداد چهار هزار و 600 سند شهری صادر شده و امسال نیز برنامه ریزی لازم برای صدور یک هزار و 500 جلد سند صورت گرفته است.

وی مجموعه اعتبارات ملی و استانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قم را در سال 1399 مبلغی بیش از 25 میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: اعتبارات ملی و استانی این بنیاد در سال جاری حدود 27 میلیارد تومان است که تاکنون مبلغ حدود 21 میلیارد تومان (78 درصد) آن تخصیص داده شده است.

وی درباره تسهیلات و شرایط وام کم بهره طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی گفت: این تسهیلات به منظور ساخت مسکن مقاوم، با دوام و متناسب با نیاز روستاییان، تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به ساکنان روستا و شهرهای زیر 25 هزار نفر پرداخت می شود که امسال سهمیه استان قم در این زمینه یک هزار و 150 واحد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم؛ مهم ترین وظیفه های این بنیاد را؛ عمران روستایی، بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، ساخت مسکن روستایی و شهری و اجرای طرح های عمرانی برشمرد.

همچنین در جلسه مذکور، تعدادی از مدیران حاضر در جلسه دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را در موضوع های مطرح شده در این جلسه بیان کردند.

«استان قم» دارای سه شهرستان قم، جعفرآباد و کَهَک و 6 شهر قم، جعفریه، کهک، سَلَفچِگان، دستجِرد و قنوات است.بحث مسکن محرومان در قم در حال پیگری است

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات