هیچ کدام از استان ها قطعی گاز ندارند / مردم در مصرف گاز صرفه جویی کنند

وزیر نفت با دعوت مردم به مصرف بهینه گاز اعلام کرد: با تلاش همکاران در هیچ کدام از استان های کشور با قطعی گاز یا مشکل در تأمین سوخت صنایع روبه رو نیستیم.

زمان مطالعه 2 دقیقه

هیچ کدام از استان ها قطعی گاز ندارند / مردم در مصرف گاز صرفه جویی کنند

جواد اوجی امروز پس از بازدید از مرکز مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: امروز در بازدیدی سرزده از این مرکز در جریان روند تولید گاز در کشور قرار گرفتیم.

وی مقدار تزریق گاز شیرین به خطوط سراسری کشور را روزانه 840 تا 850 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: بر اساس گزارشی که امروز ارائه شد روزانه بیش از 580 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی، صنایع غیرعمده و حمل ونقل مصرف شده و بیش از 125 میلیون مترمکعب گاز در اختیار نیروگاه ها قرار گرفته است.

وزیر نفت تصریح کرد: حجم گاز تحویلی به نیروگاه ها امسال نسبت به پارسال روزانه 20 میلیون مترمکعب افزایش یافته که افزون بر کاهش مصرف سوخت مایع به محیط زیست هم کمک کرده است.

طبق اعلام وزارت نفت، اوجی با بیان اینکه با تلاش همکاران در هیچ کدام از استان های کشور با قطعی گاز یا مشکل در تأمین سوخت صنایع روبه رو نبودیم، تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم همان گونه که تاکنون کمک کردند در ادامه مسیر هم خادمان خود در شرکت ملی گاز ایران را یاری کنند.

وی به کاهش شدید دمای هوا در 21 استان اشاره و با تأکید بر اینکه شبکه گاز کشور هم اکنون پایدار است، یادآوری کرد: پارسال در دی ماه نیروگاه ها به دلیل تأمین نشدن سوخت با خاموشی روبه رو شدند، اما امسال چنین اتفاقی رخ نداده است.

برداشت 25 میلیون مترمکعب گاز از ذخایر شوریجه و سراجه

وزیر نفت مقدار برداشت از ذخایر شوریجه و سراجه را بیش از 25 میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: همچنین سوآپ گاز در حال انجام است، هم اکنون روزانه 4.5 میلیون مترمکعب گاز از شمال شرق کشور از ترکمنستان دریافت می کنیم و با خط لوله شمال غرب کشور به آذربایجان تحویل می دهیم.

اوجی با بیان اینکه مردم نقش اساسی در مصرف بهینه گاز دارند و هر چقدر کمتر مصرف کنند، گاز بیشتری در اختیار صنایع و پتروشیمی ها برای تبدیل به ارزش افزوده قرار می گیرد و به رشد اقتصادی کمک می کند، تصریح کرد: البته مردم تاکنون نهایت همکاری را داشتند، اما جا دارد بیشتر همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه مصرف گاز در بخش های خانگی، نیروگاهی و صنایع 10 تا 12 درصد رشد داشته و متأسفانه به دلیل سرمایه گذاری نکردن، مقدار تولید گاز همانند پارسال است، گفت: بر اساس برنامه ریزی شرکت ملی نفت ایران توسعه میدان پارس شمالی، تکمیل میدان پارس جنوبی از جمله فاز 11 و میدان گازی کیش در برنامه است و ان شاء الله ظرف دو سال آینده مقدار تولید گاز افزایش می یابد.هیچ کدام از استان ها قطعی گاز ندارند / مردم در مصرف گاز صرفه جویی کنند

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات