تلاش کمیسیون عمران برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در محدود حریم شهر و روستا

عضو کمیسیون عمران مجلس، از تلاش کمیسیون متبوع خود برای ساماندهی ساخت و سازها و جلوگیری از فعالیت دلالان و زمین خواران خبر داد.

زمان مطالعه 2 دقیقه

تلاش کمیسیون عمران برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در محدود حریم شهر و روستا

اقبال شاکری با اشاره به تلاش کمیسیون عمران مجلس برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهرها و روستاها، گفت: چند موضوع مهم در کشور وجود دارد که علاوه بر ایجاد معضل برای مردم، فضایی را برای سوء استفاده برخی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: یکی از این موارد عدم بروزرسانی و بازنگری در تصویب طرح های تفصیلی شهر ها و طرح های هادی روستاهاست از این رو بدیل بروز نشدن طرح ها و فاصله افتادن میان مصوبات قبلی و بعدی کاربری های شهری و روستایی با نیازهای روز منطقه هماهنگی ندارد از جمله جابه جایی جمعیتی و تغییر مکان صنایع که علاوه بر ایجاد مشکلات برای مردم موجب بروز تخلف نیز می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وجود اسناد غیر رسمی و غیر ثبتی در دست مردم معضل دیگری است که می توانیم به آن اشاره کنیم؛ به دلیل رسمی نبودن این اطلاعات امکان سوء استفاده از آنها بسیار زیاد است. معضل دیگر ساخت و سازهای غیر رسمی در دل شهرها و روستاها و حریم آنها است، برخی افراد به هر طریقی در مناطقی اقدام به ساخت خانه کرده و در آن مستقر شدند اما هیچ سندی در اختیار ندارند؛ این امر موجب زندگی غیر رسمی این خانواده ها شده و ساکنین را برای دریافت خدماتی نظیر آب، برق، گاز و همچنین پروانه ساخت و پایانه کار با مشکلات بسیاری مواجه می کند.

وی تصریح کرد: در همین راستا طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول که کار بزرگی از سوی مجلس انقلابی برای ساماندهی اطلاعات و ثبت املاک فاقد سند بوده که به تصویب رسید. از طرفی گام دوم مجلس برای ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی و ساخت و سازهایی که بر اساس نیازهای ضروری در روستاها ساخته می شود، است که هم اکنون در قالب طرحی با عنوان ساماندهی ساخت و ساز در محدوده حریم روستاها و مقابله با زمین خواری در حال بررسی در کمیسیون عمران بوده و کلیات آن نیز به تصویب رسیده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:به هر اندازه به اطلاعات مسلط شویم و ساخت و سازها را ساماندهی و کنترل کنیم، مانع ساخت و ساز غیر مجاز، زمین خواری و سوء استفاده دلالان خواهیم شود.تلاش کمیسیون عمران برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در محدود حریم شهر و روستا

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات