ثبت نام مجردها در طرح نهضت ملی مسکن نور امیدی برای خانه دار شدن جوانان

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران با اشاره به اقدام مثبت دولت برای خانه دار شدن جوانان و امکان ثبت نام مجردهای بالای 23 سال برای دریافت مسکن حمایتی گفت: طرح نهضت ملی مسکن شرایط را برای خانه دار شدن جوانان فراهم می کند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

ثبت نام مجردها در طرح نهضت ملی مسکن نور امیدی برای خانه دار شدن جوانان

آرا شاوردیان در رابطه با مزایای ثبت نام مجردهای بالای 23 سال در طرح نهضت ملی مسکن گفت: طبق گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی، مجردهای بالای 23 از 20 دی ماه می توانند در سامانه طرح نهضت ملی مسکن (ثمن) ثبت نام کنند اما هنگام تحویل باید متاهل باشند، در دوره قبل ثبت نام ‎ ها تنها 5 گروه مجرد از جمله نخبگان علمی، خانم های مجرد بالای 35 سال، افراد دارای معلولیت بالای 20 سال، مردان مجرد بالای 45 سال و بیماران خاص می توانستند بدون نیاز به تاهل در سامانه مذکور ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اقدام مثبت دولت در فراهم کردن شرایط برای خانه دار شدن جوانان اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل رشد افسارگسیخته قیمت ها خرید خانه نه تنها برای جوانان بلکه برای خانواده ها نیز به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است هر چند تصویب قانون جهش تولید مسکن توسط مجلس و تکلیف دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی و اهتمام رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی برای تحقق این امر، نور امیدی را در دل مردم به ویژه اقشار کم درآمد جامعه برای خانه دار شدن روشن کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بسیاری از جوانان در سن ازدواج بوده و یا قصدی برای متاهل شدن دارند اما به دلیل ناتوانی در تامین هزینه های زندگی که مهمترین آن تهیه خانه است؛ از این اقدام صرفه نظر می کنند. حال این طرح می تواند زمینه را برای خانه دار شدن جوانان فراهم کند و از طرفی به قانون جمعیت و جوانی خانواده برای تسهیل خانه دار شدن جوانان و تشریق آنها به ازدواج کمک خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فراهم شدن امکان ثبت نام مجردهای بالای 23سال در طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر تشویق جوانان به ازدواج موجب جذب و مدیریت و هدایت پول های پس انداز شده جوانان و جلوگیری از ورود آن به بازارهای سوداگری و در نهایت کمک به خروج بازار از سوداگری می شود.ثبت نام مجردها در طرح نهضت ملی مسکن نور امیدی برای خانه دار شدن جوانان

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات