قیمت هر پاکت سیمان به زیر 25 هزار تومان رسید

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن اشاره به تعادل و ثبات موجود در تنظیم بازار و قیمت های سیمانی اعلام کرد که در حال حاضر قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا به زیر 25 هزار تومان رسیده است.

زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت هر پاکت سیمان به زیر 25 هزار تومان رسید

عبدالرضا شیخان ضمن اعلام خبر ایجاد ثبات و تعادل در بازار سیمان، اظهار کرد: پس از التهابات تابستانی ناشی از قطعی برق و کاهش تولید و عرضه سیمان و در نهایت افزایش قیمت ها در این بازار، برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت رفع موانع تولید و حل مشکلات این بخش منجر به کاهش قیمت ها و تعادل در بازار سیمان شد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی با توجه به تأمین سوخت کارخانه های سیمانی و افزایش تولید و عرضه نسبت به تقاضا، مشکل خاصی در تنظیم بازار این محصول وجود ندارد. تعادل و ثبات قیمت ها در بازار سیمان در صورت تأمین سوخت و برق پایدار، ادامه خواهد داشت.

وی ضمن تشریح میزان عرضه و تقاضای فعلی در بورس کالا، گفت: قیمت یک تن سیمان پاکتی در بورس کالا 480 هزار تومان است که قیمت هر پاکت سیمان را در محدوده زیر 25 هزار تومان قرار می دهد.

لازم به یادآوری است که در تیرماه امسال، به دنبال کاهش 90 درصدی برق صنایع به ویژه سیمانی ها و فولادی ها، قیمت سیمان در تهران به پاکتی 70 هزار تومان رسید. این در حالی بود که شنیده می شد در برخی شهرستان ها سیمان به 100 هزار تومان هم رسید و حتی برخی سازندگان از نرخ 120 هزار تومان برای هر پاکت در مناطق جنوبی کشور خبر می دادند که منجر به تعطیلی بسیاری از کارگاه های ساختمانی نیز شد.

پس از آنکه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزایش غیر متعارف و چندین برابر قیمت تمام شده سیمان را قصور وزارت صمت در کنترل قیمت دانست، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وقت امور معادن و صنایع معدنی وزارتخانه مذکور (اسدالله کشاورز) طی چند نوبت قول کاهش قیمت ها را می دادند. در نهایت اواخر شهریور ماه امسال وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که با اجرای برنامه سه ماهه، قیمت سیمان متعادل شده و در بازار نسبت به هفته های گذشته (نیمه اول شهریور ماه) باز هم کمتر شده و قیمت سیمان به صورت پاکتی به زیر 25 هزار تومان رسیده است. همچنین قیمت سیمان فله هم حدود 18 هزار تومان ارزان تر شده است؛ این ادعا در حالی مطرح شد که رصد بازار نشان می داد قیمت سیمان کف بازار به قیمت های اعلامی نرسیده بود و هر پاکت سیمان حدود 31 تا 33 هزار تومان به ازای هر پاکت و سیمان فله هم حدود 500 تومان درب کارخانه قیمت داشت.قیمت هر پاکت سیمان به زیر 25 هزار تومان رسید

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات