افزایش 13 درصدی واحدهای پیش بینی شده در پروانه های ساختمانی صادره برای تهران طی تابستان

مرکز آمار اعلام کرد در تابستان امسال تعداد 12493 واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته 13 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 9.6 درصد کاهش داشته است.‏

زمان مطالعه 2 دقیقه

افزایش 13 درصدی واحدهای پیش بینی شده در پروانه های ساختمانی صادره برای تهران طی تابستان

مرکز آمار ایران نتایج طرح گرد آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور طی تابستان 1400 را منتشر کرد. بر این اساس واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران 9.6 درصد و در شهرداری های کل کشور 31.9 درصد نسبت به تابستان 99 کاهش یافته است.

بررسی نتایج طرح "گرد آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور" در فصل تابستان سال 1400 نشان می دهد:

الف- شهر تهران

در تابستان امسال تعداد 12493 واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته 13 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 9.6 درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های احداث ساختمان 7.8 واحد بوده است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری تهران در تابستان 1400 بالغ بر 2486 هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته 19.3 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 2.5 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی 1553 مترمربع بوده است.

مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران در حدود 612 هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته 34.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 5.7 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زمین در پروانه­ های احداث ساختمان 382 مترمربع بوده است.

ب- کل نقاط شهری کشور

در تابستان سال 1400، تعداد 93578 واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته 9.5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 31.9 درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه ی احداث ساختمان 3.2 واحد بوده است .

متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها 621 مترمربع بوده است.

مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان در حدود 17472 هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته 52,8درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 8.5 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زمین در پروانه­ های احداث ساختمان 589 مترمربع بوده است.افزایش 13 درصدی واحدهای پیش بینی شده در پروانه های ساختمانی صادره برای تهران طی تابستان

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات