تسهیلات مسکن راهی برای خانه دار شدن جوانان / فرم جیم تاثیری در ثبت نام برای دریافت تسهیلات ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید: متاسفانه طی 8 سال گذشته یعنی در دو دولت قبل ساخت مسکن متوقف شد به گونه ای سال 92 حتی دولت افتخار می کرد که در این دوره حتی یک مسکن هم قرار نیست ساخته شود! این مساله سبب شد تا توقف ساخت مسکن در دولت های یازدهم و دوازدهم کشور را در این بخش با یک چالش جدی در عرضه مواجه کند.

زمان مطالعه 2 دقیقه

تسهیلات مسکن راهی برای خانه دار شدن جوانان / فرم جیم تاثیری در ثبت نام برای دریافت تسهیلات ندارد

مصطفی طاهری گفت: نبود سیاست ساخت و عرضه مسکن و سرمایه گذاری در این بخش طی 8 سال گذشته سبب شد تا کشور با کمبود تقریبا یک و نیم میلیونی خانه در سال مواجه شود.که این عقب ماندگی باید به سرعت جبران شود.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: دولت سیزدهم با طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال کار خود را در بخش مسکن شروع کرد و قرار است این کمبود 8 ساله با ارائه تسهیلات مسکن که به تصویب مجلس هم رسیده سالیانه با ساخت یک میلیون جبران شود. به عنوان مثال در حوزه انتخابیه بنده از ابتدای سال این طرح شروع شده و تا پایان سال قطعا می توانیم این یک میلیون مسکن را تحویل مردم دهیم. به طور کلی حل این مشکل به یک عزم ملی و جدی و حمایت نیاز دارد.

این نماینده مجلس یازدهم در ادامه توضیح داد: البته شرایط و ساخت مسکن در هر استان به دلایل محتلف از جمله شرایط جغرافیایی و توزیع جمعیت و سایر مسائل با هم متفاوت است اما با عزمی که در این خصوص وجود دارد این طرح 4 میلیون مسکن در 4 سال قطعا قابل اجراست.

وی در ادامه در خصوص اینکه رونق بازار مسکن سبب رونق اقتصادی می شود نیز ابراز کرد: رونق ساخت مسکن سبب رونق اشتغال و تولید را به همراه دارد، چرا که با آغاز ساخت مسکن بسیاری از شغل ها و تولیدات داخل کشور به این بخش وارد می شوند و می توانند سبب شکوفایی اقتصادی شوند.

نماینده زنجان با انتقاد از افزایش قیمت مسکن به دلیل توقف ساخت نیز اظهار کرد: توقف ساخت مسکن سبب افزایش قیمت خانه و به تبع آن افزایش قیمت اجرا بها شد و این سبب بسیاری از مشکلات برای ازدواج جوانان و حتی سایر مردم شد.اینکه جوانی مسکنی برای زندگی و یا درامدی حلال از مسئولان و کشور انتظار داشته باشد، توقع به جایی است و همه مسئولان در همه بخش ها موظف به تامین این موارد هستند.

طاهری در پایان نیز در خصوص ارائه تسهیلات برای خرید خانه و البته نفش آن در رونق بازار مسکن نیز گفت: بانک ها 20 درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص می دهند و این مساله توسط بانک ها باید اجرا شود تا مردم بتوانند از قبل طرح یک میلیون مسکن در سال، خانه دارد شوند. برای حمایت از کسانی که می خواهند خانه دارد شوند حتی ما بحث فرم جیم را نیز نادیده گرفته ایم که کسانی که قبلا خانه داشته اند اما الان به دلایلی ندارند نیز بتوانند بدون لحاظ شدن فرم جیم از این تسهیلات بهر مند شوند.تسهیلات مسکن راهی برای خانه دار شدن جوانان / فرم جیم تاثیری در ثبت نام برای دریافت تسهیلات ندارد

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات