تامین زمین برای ساخت 4 میلیون مسکن تا پایان سال

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان سال زمین موردنیاز برای ساخت 4 میلیون مسکن در قالب طرح جهش تولید مسکن آماده می شود.

زمان مطالعه 1 دقیقه

تامین زمین برای ساخت 4 میلیون مسکن تا پایان سال

رستم قاسمی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید افزود: هم اکنون برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی زمین آماده است و برخی پیمانکاران هم مشخص شده اند و عملیات اجرایی ساخت در حال آغاز است.

وی گفت: بانک ها موظف هستند 20 درصد تسهیلات خود یعنی حدود 360 تا 400 هزار میلیارد تومان را به بخش مسکن اختصاص دهند که برای متقاضیان تهرانی 450 میلیون تومان تسهیلات با اقساط 20 ساله در نظر گرفته شده است.

قاسمی با بیان اینکه در حال حاضر حداقل به 5 میلیون مسکن نیاز داریم افزود: به طور متوسط در کشور 48 درصد هزینه سبد خانوار به هزینه مسکن اختصاص دارد که در تهران این رقم 60 و 70 درصد است.

قاسمی گفت: مجموع کسانی که از باقی مانده طرح اقدام ملی مسکن و طرح جدید جهش تولید مسکن در سامانه نهضت ملی ثبت نام کرده اند حدود 3 میلیون و 900 هزار نفر هستند و این در حالیست که در حدود 800 شهر هنوز موفق به باز کردن سامانه برای ثبت نام نشدیم که به زودی این کار انجام می شود و پیش بینی می شود در مجموع بیش از 5 میلیون نفر در سامانه ثبت نام کنند.

وی همچنین در حاشیه برنامه درباره راه های کاهش هزینه تولید مسکن گفت: در مناطق بسیاری، قیمت زمین چند برابر هزینه ساخت است، اما ما در این طرح زمین را رایگان در اختیار افراد قرار می دهیم.

وزیر راه افزود: ساخت مسکن به طور معمول شامل 40 میلیون تومان مالیات می شود، اما در قانون جهش تولید این مبلغ به یک میلیون تومان کاهش یافته است ضمن اینکه تخفیف هایی برای پروانه های ساختی که الزامات نظام مهندسی را رعایت می کنند پیش بینی شده است.تامین زمین برای ساخت 4 میلیون مسکن تا پایان سال

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات