قیمت مصالح ساختمانی در تهران چقدر رشد کرد/ افزایش124 درصدی قیمت تیرآهن

براساس نتایج آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی در نیمه‌ اول ١٣٩٩ در استان تهران تیرآهن 14 بیش از 124 درصد گران شده است.

زمان مطالعه 1 دقیقه

قیمت مصالح ساختمانی در تهران چقدر رشد کرد/ افزایش124 درصدی قیمت تیرآهن

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس نتایج آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی در نیمه‌ اول سال ١٣٩٩ در استان تهران که از سوی مرکز آمار منتشر شد متوسط قیمت مصالح منتخب ساختمانی رشد قابل توجه نسبت به دوره مشابه و نیز نیمه دوم سال 98 دارد.

مقایسه‌ی متوسط قیمت تمامی ١٧٩ قلم مورد آمارگیری این دوره نسبت به دوره‌ی قبل، نشان می‌دهد که «تیرآهن نمره ٣٠» با ١٩٨،٦ درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «لمبه‌‌ی چوبی» با ٦،٥درصد دارای بیش‌ترین کاهش بوده‌اند.

‌طرح آمارگیری از قیمت مصالح ساختمانی از سال ١٣٦٥ به‌ صورت شش‌ماهه در سطح استان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود. در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به قیمت مصالح ساختمانی (١٧٩ قلم) با مراجعه به تولیدکنندگان یا عمده‌فروشان مصالح ساختمانی جمع‏ آوری می‏شود. آمارهای مربوط به نیمه‌ی اول سال ١٣٩٩ به‌صورت زیر است:

مقایسه‌ با دوره‌ی مشابه سال قبل نیز نشان می‌دهد که بیش‌ترین افزایش متوسط قیمت مربوط به «ورق سیاه به ضخامت بیش از ٣ میلی‌متر» با ٢٥٢،٠ درصد و کمترین افزایش قیمت مربوط به «لمبه‌‌ی چوبی» با ٦،٣ بوده است.

به گزارش فارس،  طبق اطلاعات جدول درصد تغییر قیمت مصالح ساختمانی نسبت نیمه دوم سال 98، رشد نجومی دارد که امکان کاهش قیمت مسکن را به تاخیر می اندازد.

متوسط قیمت مصالح ساختمانی منتخب در نیمه اول سال 1399 و درصد تغییرات آن نسبت به دوره قبل و دوره مشابه در سال قبل

پیشتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفته بود قیمت مسکن متاثر از تحولات ارزی بوده و با کاهش قیمت ارز قیمت‌های کاهش می‌یابد. اخبار و رویدادهایی را مشاهده می‌کنیم که حاکی از آن است که قیمت مسکن روند نزولی را طی می‌کند.

چندی پیش هم اسلامی به مردم توصیه کرده بود که فعلا خانه نخرید، اما با توجه به افزایش نجومی قیمت‌ها اساسا مردم توان خرید ندارند که آن را به تعویق بیندازند.قیمت مصالح ساختمانی در تهران چقدر رشد کرد/ افزایش124 درصدی قیمت تیرآهن

دیدگاه ها   هیچ نظری ثبت نشده است

  1. هنوز درباره این خبر هیچ دیدگاهی وجود ندارد. دیدگاه خود را درباره این موضوع بیان کنید.
برای نمایش نام کامل خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات